Z dniem 20 grudnia 2019 roku funkcję pierwszego trenera seniorskiej drużyny KS ZEW Sosnowiec objął Adam Iwiński. Nowy trener Zewu po 16-tu latach wraca do Sosnowca. Wprawdzie w innym charakterze niż przed laty, bo na ławkę trenerską, jednak dalej z piłką i zieloną murawą w tle. Umowa nowego trenera została podpisana tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w obecności Prezesa KS ZEW Sosnowiec – Pawła Kuronia.

Zagłębie Sosnowiec 2000/2001 – Adam Iwiński (nr 12) jako zmiennik Roberta Stanka w bramce Zagłębia.

Adam Iwiński jest wychowankiem Zagłębia Sosnowiec, gdzie był członkiem seniorskiej drużyny przez 6 sezonów. Dzielił szatnię z takimi zawodnikami jak Robert Stanek, Grzegorz Kurdziel, Marcin Drzymont, Daniel Treściński, Tomasz Łuczywek, Dawid Skrzypek, Mariusz Ujek, Artur Derbin, Sławomir Rydel, Bartłomiej Chwalibogowski czy Marcin Lachowski. Podczas pobytu w Zagłębiu Adam Iwiński był wypożyczany także do klubów RKS Grodziec, Sarmacji Będzin, Victorii Jaworzno oraz Hetmana Zamość, gdzie z sukcesem rywalizował o miejsce w bramce z Przemysławem Tytoniem. Niestety poważna kontuzja zmusiła Adama do pewnych zmian i od roku 2006 był zawodnikiem Pioniera Ujejsce, gdzie występował najczęściej już jako napastnik. W Pionierze spędził całe pięć lat gdzie był także grającym trenerem. Później Adam pomógł odrodzić się Koronie Rokitno Szlacheckie, gdzie przez większą część sezonu Koroniarze pod jego dowództwem liczyli się w rywalizacji o awans do A Klasy. Po krótkim epizodzie w Rokitnie Szlacheckim przez sześć lat był grającym trenerem w Łazowiance Łazy, z którą w 2015 roku wywalczył awans do Ligi Okręgowej i rozegrał w niej cztery sezony.

STEFAŃSKI: Podczas gry w ÍA Akranes nigdy nie
słyszałem, żeby ktoś narzekał, że po pracy musi
przyjść na trening


W 2003 roku Adam Iwiński ostatni raz reprezentował barwy Zagłębia Sosnowiec dokładając cegiełkę do awansu do II ligi w mistrzowskim dla Zagłębia sezonie 2003/2004. Jednak w rundzie wiosennej został wypożyczony do będzińskiej Sarmacji, dla której to również był mistrzowski sezon i wywalczony awans do IV ligi.Ostatni raz na sosnowieckiej ziemi Adam wystąpił 11 września 2002 roku. Wówczas na Stadionie Ludowym w II rundzie Pucharu Polski Zagłębie przegrało 1:3 ze Stomilem Olsztyn a w bramce gospodarzy 90 minut rozegrał właśnie nowy szkoleniowiec Zewu.

Adam Iwiński przejmuje zespół po rezygnacji dotychczasowego trenera, Bartosza Pawłowskiego, który był pierwszym trenerem seniorów przez ostatnie dwa i pół roku. Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować Bartkowi za ogromny wkład pracy i zaangażowania w codzienne obowiązki wynikające z pracy w naszym Klubie. Bartosz Pawłowski to wieloletni zasłużony członek KS ZEW Sosnowiec, gdzie zaczynał jako zawodnik i kapitan pierwszego zespołu, później był trenerem w Akademii Zew-u, aż został pierwszym szkoleniowcem seniorów.

źródło: zew-kazimierz.pl
foto: zew-kazimierz.pl

FutbolJuraTV