27 czerwca obył się kolejny turniej piłkarski, który był rozgrywany w pięknej miejscowości Złoty Potok. W tym upalnym dniu udział wzięło 26 zespołów podzielonych na 4 grupy z których promocję do fazy pucharowej uzyskały po 4 najlepsze zespoły z każdej grupy. Drużyny grały na przemian na boisku Orlika oraz na pięknej murawie boiska KS Złoty Potok, łącznie rozegrano 88 spotkań.

W których nie brakowało efektownych zwrotów akcji ,pięknych bramek ,których łącznie wpadło do siatki aż 338. Najlepszym zespołem okazała się ekipa Irexu ,która w swoim zespole miała trzech reprezentantów Polski w piłce nożnej sześcioosobowej - Mnochy Ariel oraz bracia Grzywa Marcin i Paweł ( obecni wicemistrzowie Świata) plus doświadczeni zawodnicy futsalowi - Jagiełło, Golly, Włodarek. W wielkim finale Irex-Gaz Chorzów po bezbramkowym remisie wygrał po karnych z bardzo mocną ekipą Elita Bud Kraków i tym samym to oni mogli świętować swój kolejny sukces w Turnieju Piłkarskim w Złotym Potoku. Trzeba podkreślić że był to 5 kolejny tryumf pod rząd tej ekipy na ziemi Jurajskiej ( 3x Jura Cup Łazy, 1x Jura Futsal Mstów,1x Złoty Potok).

MKS Poręba ma nowego trenera

W spotkaniu o brąz spotkały się bardzo mocne ekipy. Mg Wiśniówka,którzy odnoszą wiele sukcesów na arenie ogólnopolskiej,oraz Gnaszyn Team. To spotkanie pewnie wygrała ekipa Wiśniówki 6-1 i to oni mogli cieszyć się z brązowych medali,chociaż apetyt mieli na pewno większy. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Mateusza Lamparta z Elita Bud Kraków,najlepszym bramkarzem po raz kolejny w naszych turniejach został Paweł Grzywa z Irexu, natomiast najlepszym strzelcem z 15 bramkami został Wojciech Rasek z Mg Wiśniówka.

Na koniec dziękowania wszystkim partnerom:
- Partnerstwo północnej Jury
- Urząd Marszałkowski w Katowicach
- Samorządowy Ośrodek kultury i sportu w Janowie.
- Nexx Developer
- Fm Sport
- Sengam Sport

Serdeczne podziękowanie za objęcie Honorowym Patronatem dla Wójta gminy Janów Pana Edwarda Moskalika,oraz Europejskiego funduszu rolnego na rzecz rozwoju obszaru wiejskich. Podkreślić trzeba, że mimo panujących na świecie obostrzeń udało Nam się zrealizować nasz turniej a czasu na przygotowanie mieliśmy dosłownie trzy tygodnie od uruchomienia zapisów. Także było to na pewno nie lada wyzwanie aby to zorganizować w tym czasie.

Mamy nadzieję że turniej się podobał i drużyny które nas zaszczyciły ,pojawią się na kolejnym naszym turnieju za rok.

Klasyfikacja końcowa:
1.IREX GAZ CHORZÓW
2.ELITA-BUD KRAKÓW
3.MG WIŚNIÓWKA
4.GNASZYN TEAM


                    Irex Gaz Chorzów
          Elita-Bud Kraków
                    MG Wiśniówka

źródło: facebook.com/JuraCupLazy
foto:
Paulina Klimek Photography

FutbolJuraTV