Niestety ciężko mi wyróżnić jedną lub dwie osoby, może to być spowodowany tym że z niektórym zawodnikami pracuję już od 6 lat - powiedział grający trener Skalniaka Kroczyce oraz trener juniorów Źródła Kromołów Damian Kot.

Jak oceniasz rok 2019 dla drużyny juniorów?
Dzień Dobry, to był najwspanialszy rok juniorów od kiedy sięgam pamięcią, ale wszystko po kolei. Początek roku to bardzo mocny okres przygotowawczy, następnie wyjazd na zgrupowanie do słonecznej Hiszpanii. Kadra była szeroka i składała się z najzdolniejszych chłopaków w powiecie. Tam pamiętna chwila sparing z Girona FC, do przerwy 0:2, co można usprawiedliwić w prosty sposób, przyjeżdża skromna drużyna z Kromołowa i gra z wielką marką. Zaskoczeniem był by inny wynik. Druga połowa, ciężką pracą na boisku zdobywamy pierwszą bramkę a w końcówce drugą.

ODKRYCIE REGIONU 2019

Remis koniec meczu, dla nas to jak wystąpienie w lidze mistrzów. Dookoła uściski, uśmiech na twarzach i wszechobecna radość. Tak właśnie wygląda nasza drużyna. Po powrocie do Polski, zdominowaliśmy ligę i to my dyktowaliśmy warunki w okolicy. Okres wakacyjny był dla Nas przełomowy. Odeszło od nas wielu wspaniałych zawodników, część odeszła do dużo większych klubów, miejmy nadzieję wiążąc swoja przyszłość z piłką nożną. Kilku zawodników stara się przedrzeć w szeregi pierwszej drużyny, natomiast inni podjęli decyzję o zaprzestaniu gry w piłkę. Ponownie ogłosiliśmy nabór w powiecie, dołączyli do Nas nowi zawodnicy i przygodo trwaj dalej. Po awansie do tak silnej grupy nie błyszczeliśmy jak w poprzedniej rundzie, jednak w naszej naturze nie leży rozkładanie rąk i narzekanie, to nie nasze DNA.

Gra z takimi zespołami jak Polonia Bytom, Ruch Chorzów . GKS Tychy to prestiż i wyzwanie dla młodych zawodników Źródło Kromołów ?
Gra z takimi drużynami to zaszczyt którego nie każdy w życiu może dostąpić. Rozumiem to ja, rozumieją i zawodnicy. Razem pracujemy na to żeby jak najlepiej wyglądać na tle ligi, staramy się sprostać wysokim wymaganiom jakie stawiają przed nami przeciwnicy.

Jak motywujesz zawodników po wysokich porażkach w lidze juniorów? Nie jest to trudne aby odbudować morale zawodników?
Myślę że nie ma złotego środka w takiej sytuacji. Może to rozczarowujące, ale zwyczajnie rozmawiamy. Czasem tyle wystarcza, rozmowa i uświadamianie. Porażka jest częścią gry w piłkę nożną. Nabywamy nowych doświadczeń jako zawodnicy oraz ja jako trener, wyciągamy wnioski, aby w przyszłości postawić inne, lepsze warunki gry.Stać drużynę na wyższe miejsce i co trzeba zrobić aby takie osiągnąć?
Jestem o tym przekonany całym sobą. Staram się wykrzesać z zawodników wszystko co najlepsze. Niestety wiem że w tej rundzie, mogliśmy poradzić sobie lepiej. Krótki okres przygotowawczy letni, wąska kadra, słaba frekwencja na treningach, późny nabór do drużyny i wejście do ligi z marszu. Za te błędy oraz za kilka innych zapłaciliśmy tracąc wiele oczek. Wyciągnęliśmy wnioski aby więcej tych samych błędów nie popełniać i zarazem zdobyć więcej punktów. Do rundy wiosenniej podejdziemy pełni pasji i zaangażowania. Każdy z Nas jest świadomy że nasza piękna przygoda powoli dobiega końca. Zanim się jednak skończy mamy jeszcze coś do udowodnienia.

Dawid ZAWRIN: Wartę Zawiercie stać na podium


Których zawodników możesz wyróżnić że swojej drużyny za profesjonalizm i zaangażowanie?
Niestety ciężko mi wyróżnić jedną lub dwie osoby, może to być spowodowany tym że z niektórym zawodnikami pracuję już od 6 lat. Właśnie konkretnie tych zawodników chciałbym wyróżnić za zaangażowanie oraz pasję jaką z nimi dzieliłem przez te kilka lat. Część zawodników przez tak długi okres rzadko wykazywała absencję na jednostkach treningowych. Należą do nich obecni w klubie: Alan Kołaczkiewicz, Igor Kolanko, Konrad Jeż, Krzysztof Kuśmierki, Łukasz Musiałek, Bartłomiej Rozlał, Kacper Kowalczyk, Robert Szczygieł czy Cezary Seweryn. Należy również nadmienić część zawodników którzy reprezentowali nasze barwy w przeszłości jak Maciej Słowik, Kamil Przybylski, Igor Szafran, Dawid Bojda oraz Krzysztof Jakubus. Wszystkim wymienionym oraz zawodnikom których nie wymieniłem bardzo dziękuję za wkład w nasz wspaniały klub, pracę na treningach, pot na boisku oraz serce podczas gry. Razem stworzyliśmy wspaniałą grupę, jest o czym opowiadać i będzie co wspominać. Jestem dumny z tej drużyny, ze wszystkich razem i każdego z osobna.

 

źródło: własne
foto: własne

FutbolJuraTV