Z mojego punktu widzenia ostatnie 12 miesięcy to bardzo dobrze przepracowane dwanaście miesięcy przez sztab ludzi, dla których piłka nożna w Zawierciu nie pozostaje obojętna. Można powiedzieć, że każdego dnia napotykaliśmy różne przeszkody i musieliśmy rozwiązywać wiele problemów, ale koniec roku jest dla nas satysfakcjonujący - powiedział Prezes Warty Zawiercie Dawid Zawrin.

Czego zabrakło, aby osiągnąć lepszy wynik sportowy czyli wskoczyć na podium?
W rundzie jesiennej zabrakło chyba szczęścia. Drużyna od samego początku była bardzo dobrze przygotowana zarówno sportowo jak i mentalnie. Nowy trener Robert Majchrzak wprowadził do drużyny nowoczesne metody szkoleniowe oraz dobrą atmosferę. Zawodnicy po krótkiej wakacyjnej przerwie wrócili na boisko już w połowie lipca. Systematyczne treningi i mecze sparingowe pokazały, że drużyna staje do jesiennych rozgrywek w bardzo dobrej kondycji i z nowymi twarzami. Szeregi naszego zespołu zasilili m.in. Norbert Bębenek, Dominik Chmielewski, Rafał Hanowski i Michał Szczyrba.

Czy Wartę stać na koniec na podium?
Oczywiście, Wartę stać na podium i taki obieramy kierunek w rundzie wiosennej. Na tą chwilę mogę powiedzieć tyle, że wraz z nadejściem nowego roku rozpoczynamy intensywne treningi, aby w marcu dobrze wejść w rundę wiosenną z wyznaczonym celem i pozytywnym myśleniem. Zaplanowane sparingi pokażą w  jakim stopniu drużyna jest przygotowana i w którym miejscu występują jeszcze niedociągnięcia. Sparingi będą też testem dla nowych zawodników, którzy być może pojawią się w przyszłym roku w drużynie Warty.

DRUŻYNA REGIONU 2019

Który zawodnik w Pana drużynie był wyróżniającą się postacią w rundzie jesiennej?
Trudno w tym miejscu wskazać jednego wyróżniającego się zawodnika, gdyż na uwagę zasługuje kilku. Norbert Bębenek jest nowym zawodnikiem, który od początku pokazuje, że nie jest w tej drużynie przypadkowo. Już w trakcie sparingów widać było jego potencjał i już wówczas wiedzieliśmy, że zawodnik ten będzie dużym wzmocnieniem naszego zespołu. U tego młodego zawodnika widać duże zaangażowanie na boisku i umiejętność zdobywania bramek. Podobnie zresztą jak u naszego kolejnego wyróżniającego się zawodnika Damiana Adamieckiego, który potrafi odnaleźć się w trudnej sytuacji na boisku i niejednokrotnie zaskoczył swoją nieprzewidywalną grą zarówno kibiców jak i przeciwników. Dopełnieniem tej listy jest kapitan drużyny Michał Mąka, który za każdym razem wychodzi na boisko z dużym bagażem doświadczenia sportowego i umiejętnościami piłkarskimi. Co więcej zawodnik ten jako kapitan drużyny wprowadził do zespołu dużo spokoju, a wiemy doskonale, że nerwowa atmosfera nie sprzyja wynikom sportowym i obniża morale zespołu.

Rok pracy za Tobą w Warcie Zawiercie jako oceniasz co się zmieniło przez ten czas? Jak współpraca z Panem Prezydentem Łukaszem Konarskim?
Wydawałoby się, że rok to długi okres czasu, a jednak to bardzo niewiele patrząc przez pryzmat prowadzenia klubu sportowego ze stuletnią tradycją. Już w styczniu wiedzieliśmy, że poprzeczka jest wysoko zawieszona i trzeba włożyć dużo pracy, aby utrzymać odpowiedni poziom zarówno zarządzania jak i efektów sportowych. Za nami prawie dwanaście miesięcy ciężkiej pracy, wiele godzin rozmów, spotkań, wyjazdów, nieustanne dążenia do wypracowania optymalnych rozwiązań. Jak oceniam ten czas? Z mojego punktu widzenia to bardzo dobrze przepracowane dwanaście miesięcy przez sztab ludzi, dla których piłka nożna w Zawierciu nie pozostaje obojętna. Można powiedzieć, że każdego dnia napotykaliśmy różne przeszkody i musieliśmy rozwiązywać wiele problemów, ale koniec roku jest dla nas satysfakcjonujący. Jeśli chodzi o współpracę z prezydentem Łukaszem Konarskim przebiega ona pomyślnie. Miniony rok pokazał, że prezydent stawia na sportowy rozwój mieszkańców Zawiercia, wspiera lokalne drużyny oraz uczestniczy w rozgrywkach ligowych.W kuluarach mówi się o III Lidze na Zawierciu na 100 lecie klubu które niebawem nas czeka, czy były rozmowa bądź deklaracja ze strony Pana Prezydenta Łukasza Konarskiego, że jeśli wywalczycie awans do miasto zwiększy dotację na Klub?
Nie wybiegamy, aż tak daleko w przyszłość. Na chwilę obecną skupiamy się na obecnej lidze oraz podsumowaniu minionego roku kalendarzowego. Podkreślę, że KP Warta Zawiercie to nie tylko pierwsza drużyna, ale także Akademia skupiająca dzieci i młodzież z całego regionu. Ci młodzi zawodnicy są przyszłością zawierciańskiej piłki nożnej dlatego należy podkreślić ich zaangażowanie i docenić starania w podnoszeniu swoich umiejętności i kwalifikacji. Wielu z tych zawodników gra w różnych klubach w kraju. Mam tutaj na myśli naszego wychowanka Kacpra Grzebielucha, który z Warty trafił najpierw do Stadionu Śląskiego, a od marca 2019 roku wzmocnił drużynę Cracovii.

Siatkówka w Zawierciu to teraz sport numer jeden w naszym mieście, czy nie odczuwasz, że piłka w powiecie też zeszła na drugi plan ze strony Rady Miasta i Pana Prezydenta? Zakup 35 kompletów strojów na młodych siatkarzy mówi sam za siebie, czy Rada Miasta i Pana Prezydent odpowiedzieli na pismo w którym zwracaliście uwagę na ten problem zakupu 35 kompletów strojów?
Nie patrzę na to w ten sposób. To bardzo dobrze, że w Zawierciu każdy kibic może znaleźć coś dla siebie, że kluby rozwijają się i promują miasto w całym kraju. Uważam, że mieszkańcom potrzebny jest dobry sportowy klimat bez zawiści, niezdrowej konkurencji i politycznych emocji. Profesjonalizm, kompetencje i doświadczenie to droga do wypracowania kompromisu i liczę na to, że stanie się on faktem, a nie nadzieją.

Przez cztery miesiąc zapewne będzie Ci bardzo brakować zielonej murawy, czym sobie zrekompensujesz tą stratę?
Patrząc z punktu widzenia rozgrywek ligowych to cztery miesiące przerwy, ale nam nie brakuje ani murawy, ani sportowych wyzwań. Cały czas pracujemy w biurze i w  terenie. Zarówno dla mnie jak i całego zarządu nie ma przerwy. Ale jeśli już znajdę chwilę wolnego pojadę na ryby.Najważniejszy mecz w rundzie jesiennej?
Dla nas każdy mecz był ważny i do każdego drużyna przygotowywała się sumiennie i z dużym zaangażowaniem. W jedenastej kolejce przegraliśmy z Unią Kosztowy 0:2 i to można potraktować jak zimny prysznic dla zespołu. Po tym meczu Warciarze weszli na odpowiednie tory i wygrali kolejne trzy mecze, co pozwoliło drużynie zająć czwartą lokatę w ligowej tabeli.

Jura Futsal Cup Mstów 2020 [video]


Którego meczu najbardziej szkoda w którym straciliście punkty?
Szkoda było każdego punktu. Jednak najbardziej jesteśmy rozczarowani spotkaniami z drużyną Siewierza i Polonii Poraj. Te dwa mecze rozegraliśmy na własnym boisku i można powiedzieć, że w obu przypadkach nie dopisało nam szczęście.

Wracając do ligi która z drużyn najbardziej Cię zaskoczyła i jest w górnej części tabeli, a która rozczarowała i będzie walczyć o utrzymanie?
Zaskoczeniem z pewnością był beniaminek Znicz Kłobuck, który ulokował się na koniec rundy jesiennej na trzeciej pozycji w tabeli rozgrywek z liczbą punktów 29. KP Warta Zawiercie podejmowała tę drużynę w drugiej kolejce, a mecz odbył się na stadionie w Zawierciu 17 sierpnia i zakończył się zwycięstwem Warciarzy. Rozczarowaniem rundy jesiennej według mnie jest drużyna RKS Grodziec, która na zakończenie sezonu 2018/2019 zajęła trzecie miejsce tuż za KP Warta Zawiercie, natomiast na koniec rundy jesiennej 2019/2020 lokuje się w strefie spadkowej na przedostatniej pozycji.

źródło: własne
foto: własne

FutbolJuraTV