Drużyna Warty przeszła w lecie przebudowę, która wiązała się z odmłodzeniem zespołu. Jednak pomimo straty takiego ogniwa jak m.in. Marcin Smarzyński zawiercianie imponowali formą strzelecką. Do poprawy pozostaje gra przy ul. Moniuszki, gdzie gospodarze trzykrotnie schodzili bez punktów.

Panie Trenerze, w przerwie letniej doszło do kilku zmian personalnych w składzie, efekt? Czwarte miejsce jest dobrym rezultatem, choć w Zawierciu jest zawsze apetyt na jeszcze wyższe cele.
Tak, przed sezonem doszło do kilku zmian, klub opuścili zawodnicy, którzy byli podstawowymi graczami tego zespołu i którzy mieli dużą jakość piłkarską Adrian Marek, Marcin Smarzyński czy Marcin Drzymont. Zespól został odmłodzony, pojawiło się kilku młodych, perspektywicznych zawodników, którzy mają się od kogo uczyć, i mam nadzieję, że się rozwiną i pomogą drużynie w osiągnięciu jak najlepszych rezultatów. Na dzień dzisiejszy mamy w kadrze pierwszego zespołu dziesięciu młodzieżowców, nie licząc również kilku juniorów naszej akademii, którzy będą mogli podnosić swoje umiejętności trenując z pierwszym zespołem, a w niedalekiej przyszłości staną się podstawowymi zawodnikami naszego zespołu. Czwarte miejsce po pierwszej rundzie jest zadowalające, choć na pewno każdy kibic chciałby by było wyżej, biorąc pod uwagę zmiany personalne w zespole, wprowadzając młodzież, która potrzebuje czasu na przystosowanie się do piłki seniorskiej uważam, że potencjał tej drużyny jest duży i w niedalekiej przyszłości będzie to procentowało i będziemy mieć powody do zadowolenia.

DRUŻYNA REGIONU 2019

W pierwszej szóstce straciliście najwięcej bramek, czy to efekt odejścia Adriana Marka, przebudowy linii defensywy czy było więcej czynników, które na to wpłynęły? 
Na pewno odejście tych zawodników przed sezonem było czynnikiem, gdzie musieliśmy przebudowywać linię defensywną i szukać optymalnego ustawienia. Praktycznie w każdym meczu linia defensywy była zbudowana z innych zawodników, szukaliśmy najlepszego rozwiązania, do tego dochodziły kontuzję czy kartki, które również utrudniały nam zadanie w stabilizacji gry bloku defensywnego.Cieszy natomiast fakt, że jesteśmy trzecim zespołem po względem strzelonych bramek. 

Zaskoczeniem jest również lepsza zdobycz punktowa na wyjazdach niż na stadionie 1000-lecia.
To pokazuje, że zespół ma duże możliwości, być możne presja gry na swoim stadionie spowodowała, że tych zwycięstw mamy mniej, co mam nadzieję w rundzie rewanżowej się zmieni i kibice którzy przychodzą na nasze mecze będą mieć powody do zadowolenia. 

Jak w każdym klubie kibice są zainteresowani zimowymi zmianami personalnymi. Zdaje się, że efekt odmłodzenia kadry macie za sobą, ale nie da się ukryć, że najmniejsze pole wyboru jeśli chodzi o doświadczenie ma Pan w formacji defensywnej. Czy zatem w tej linii skupicie się na transferach? 
Okres przygotowawczy do sezonu rundy rewanżowej rozpoczynamy 7 stycznia, mamy zaplanowanych 11 gier kontrolnych i w tym czasie będziemy sprawdzać i testować zawodników, którzy mogli by dać nam jakość w formacji defensywnej. Jeśli chodzi o personalia na pewno rozmawiamy z kilkoma zawodnikami, lecz jeszcze jest zbyt wcześnie by można było mówić o nazwiskach.

 

źródło: Lokalnapilka.pl
foto: KP Warta Zawiercie

FutbolJuraTV