Złożyliśmy pismo do Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej oraz naszego Radnego z opisem i załączoną dokumentacją zdjęciową z prośbą o pomoc sami nie jesteśmy w stanie utrzymać drużyny w tej klasie na takim poziomie i jeszcze zrobić remont boiska i koniecznie ogrodzenia - powiedział Prezes Tęczy Błędów Arkadiusz Kucab.

Czy jest Pan Prezes zadowolony z postawy drużyny w rundzie jesiennej?
Odpowiedz może być tylko jedna - tak jestem bardzo zadowolony bo gdybyśmy zdobyli jeden pkt więcej bylibyśmy V-CE liderem tabeli po 1 rundzie.

Jaki mecz ocenia Pan jako najlepszy w tej rundzie?
Kilka takich meczów było ale myślę że z Niwką i trzeba też wspomnieć pierwszą połowę meczu ze Szczakowianką do momentu kiedy graliśmy w 11 po czerwonej kartce dla nas już było trudniej i stąd tylko remis.

Czy spodziewał się Pan w lipcu po odejściu trenera Orłowskiego łącznie z zawodnikami tak dobrej rundy?
Myślę że nikt się nie spodziewał włącznie ze mną i Zarządem ale byłem pewny że sobie poradzimy i damy radę.
Odejście trenera to była kwestia czasu w dniu kiedy zrezygnował już mieliśmy oferty od innych trenerów którzy chcieli u nas pracować ale trener Mariusz Grząba już był u nas bo cały czas prowadził drużyny młodzieżowe i to jemu zaproponowaliśmy objęcie funkcji trenera seniorów i po rozmowie szybko się dogadaliśmy i jak tabela pokazuje zbudował w 2/3 tygodnie drużynę która praktycznie cały czas była i jest w czubie tabeli i to była bardzo dobra decyzja którą w tym czasie podjęliśmy.

XI Regionu [XI]

Tabela pokazuje że zmiany w Błędowie wyszły na dobre klubowi, czy jest Pan tego samego zdania?
Tak zmiany zdecydowanie wyszły nam na dobre mimo że nas to dużo kosztowało bo w jednej chwili odeszli praktycznie wszyscy zawodnicy zostawiając klub z dnia na dzień w bardzo trudnej sytuacji , mieli ambicję gry w wyższej klasie i walkę w innym klubie o inne cele, ci co zostali Zimosz, Głowa, Cieślik myślę że najlepiej na tym wyszli.

Jakie plany na przyszłość jeżeli chodzi o klub i drużynę?
Plany były uzależnione od wyniku po 1 rundzie gdyby strata była mniejsza do lidera to byśmy chcieli powalczyć o awans a teraz musimy to na spokojnie przemyśleć porozmawiamy z trenerem który już ma parę nazwisk zawodników w notesie zainteresowanych grą u nas i ustalimy w jakim idziemy kierunku.

Tęcza Błędów to nie tylko seniorzy, rozrasta się także Akademia, min drużyna młodzika kończy sezon na 2 miejscu w tabeli, tak więc ostatnie półrocze to pasmo sukcesów. Jak Pan to odbiera?
Tu też widać bardzo dobrą pracę z naszymi najmłodszymi zawodnikami trenera Mariusza Grząby któremu pomaga trener Tomasz Macha i liczymy że kiedyś Ci zawodnicy zasilą naszą pierwszą drużynę.

Były też przykre chwilę jak np atak dzików na boisko w Błędowie, czy w tym temacie coś ruszyło?
Tak najpierw atak robaków na boisko teraz dziki, złożyliśmy pismo do Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej oraz naszego Radnego z opisem i załączoną dokumentacją zdjęciową z prośbą o pomoc sami nie jesteśmy w stanie utrzymać drużyny w tej klasie na takim poziomie i jeszcze zrobić remont boiska i koniecznie ogrodzenia mam nadzieję, że nie będziemy musieli wybierać co jest dla nas priorytetem drużyna czy boisko, chcielibyśmy już grać u siebie na Błędowie mimo że grając w Ząbkowicach nie doznaliśmy porażki.

Na zakończenie chciałbym w imieniu Zarządu podziękować za udaną rundę jesienną trenerowi, zawodnikom, kibicom firmom które nam pomagały finansowo oraz Sebastianowi Zelkowi który z dniem 18 listopada zrezygnował z członka Zarządu LKS Tęcza Błędów ze względów zawodowych życzymy mu wszystkiego dobrego i sukcesów jego firmie InWORK , mam nadzieję że uda nam się zaprosić do współpracy na jego miejsce kogoś równie oddanego klubowi jak Sebastian przez ten czas jak był z nami - dodał Prezes Tęczy Błędów Arkadiusz Kucab.

źródło: Tęcza Błędów Facebook
foto: Tęcza Błędów Facebook

FutbolJuraTV