Jak co roku wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych czytelników i zarazem kibiców 4 ligi grupy I tworząc harmonogram gier sparingowych. Większość klubów rozpoczęła już zimowe przygotowania do niezwykle wymagającej rundy rewanżowej. (https://lokalnapilka1.futbolowo.pl)
Jak co roku wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych czytelników i zarazem kibiców 4 ligi grupy I tworząc harmonogram gier sparingowych. Większość klubów rozpoczęła już zimowe przygotowania do niezwykle wymagającej rundy rewanżowej. (https://lokalnapilka1.futbolowo.pl)

Okres przygotowawczy rozpoczął się u nas 7 stycznia i będzie trwać do 13 marca, no a potem wiadomo starujemy. Chcemy zdobyć jak najwięcej punktów. Chcemy utrzymać RKS w A klasie i trochę się w niej ograć, bo każda liga jest inna. B klasa, A klasa, okręgówki - powiedział trener Zagłębia Dąbrowa Górnicza Krzysztof Tumidajewicz.

Panie Trenerze, co słychać w RKS?
Okres przygotowawczy rozpoczął się u nas 7 stycznia i będzie trwać do 13 marca, no a potem wiadomo starujemy.

Wyniki sparingów chyba Pana zadowalają, dwie wygrane i remis (drugi remis był w czwartym sparingu z Czarnymi Sosnowiec 1:1?
Niby tak, ale to nie jest najważniejsze, bo najważniejsze będą punkty w lidze. W sparingach na razie ogrywamy zawodników.

Ważny mecz jeśli chodzi o mentalność, to był w sparingu numer dwa z rezerwami GKS-u Katowice. Mimo, że to rezerwy (choć skład był bardziej juniorski), to Pana zawodnicy się dosyć spięli. Podeszli bardzo ambicjonalnie i uzyskali wynik raczej niespotykany jak na sparing, bo remisowy 0:0 w tym meczu…
Tak, niespotykany na pewno. GKS miał jedną sytuacje, my mieliśmy ze trzy. Nie wykorzystaliśmy, ale na pewno bardziej patrzyłem pod kątem taktyki, żeby przesuwać. Wiedziałem, że GKS gra dobrze, są tam młodzi ludzie, którzy chcą trafić do pierwszego zespołu. No i tutaj musimy dorównywać pod kątem taktycznym.

Ilość zawodników na treningu jest dosyć spora. Może Pan być chyba zadowolony z tej ilości?
Tak, tak…To na pewno jest budujące. Jest dużo. Mam taką zasadę jak w poprzednim sezonie, że chcę mieć osiemnastkę meczową, tak żebyśmy zawsze jechali w 18 na mecz.

Jesteście w A klasie jako beniaminek. Wasze mecze były taką sinusoidą. Raz było lepiej, raz gorzej. Jak będzie przebiegać u Was runda rewanżowa, o co będzie grać RKS?
Chcemy zdobyć jak najwięcej punktów. Chcemy utrzymać RKS w A klasie i trochę się w niej ograć, bo każda liga jest inna. B klasa, A klasa, okręgówki, zawsze są jakieś różnice w tych ligach. Chcemy tez ogrywać tych zawodników i stworzyć sobie jak najlepszą kadrę na następny sezon.

źródło: lokalnapilka.pl
foto: facebook.com/RksZaglebieDabrowaGorniczaSPARINGI
Niedziela, 23 lutego
15:00 Skalniak Kroczyce - Olimpia Łobzów
15:00 KS Preczów - LTS Wierbka
18:00 Źródło Kromołów - Łazowianka Łazy
Sobota, 22 lutego
09:00 Warta Zawiercie - Górnik Wojkowice
16:00 Piliczanka Pilica - Spójnia Osiek
18:00 Łazowianka Łazy - Źródło Kromołów
15:00 Sparta Szczekoiny - Jura Niegowa
18:00 Szombierki Bytom - Beskid Skoczów
18:00 Znicz Kłobuck - Agroplon Głuszyna
12:00 Ruch Radzionków - Unia Krapkowice
11:00 AKS Mikołów - Kuźnia Ustroń
16:00 Przemsza Siewierz -Podbeskidzie II Bielsko-Biała
18:00 Polonia Poraj - Omega Kleszczów
17:00 Raków II Częstochowa - Górnik Zabrze U18
19:00 Sarmacja Będzin - LKS Rajsko
11:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Drzewiarz Jasienica
15:00 Śląsk Świętochłowice - MKS Siemianowiczanka
17:00 Gwarek Ornontowice - Odra Wodzisław Śl.
18:00 Slavia Ruda Śląska - Bronowianka Kraków
16:00 Drama Zbrosławice - ŁTS Łabędy
18:00 RKS Grodziec - Zagłębie II Sosnowiec
więcej...

FutbolJuraTV