Taką wybrałem Sobie pozycję na boisku. Byłem tak nakręcony na ten mecz, że może zabrzmi to dziwnie, ale wiedziałem że obronię ten rzut karny. Super że się udało i że pomogłem chłopakom. Ten mecz już za nami, skupiamy się na Szombierkach Bytom i jedziemy tam zdobyć trzy punkty - powiedział bramkarz Przemszy Siewierz Michał Borecki.

Proszę o podsumowanie przygotowań do nowego sezonu?
Witam wszystkich. Okres przygotowawczy był dla Nas bardzo ciężki. Trenowaliśmy na prawdę sumiennie i nikt nie odpuszczał. Dużo dały Nam na pewno treningi motoryczne z trenerem Dawidem który dzięki trenerowi i Pani Prezes mógł prowadzić nam takie zajęcia.

Wasza kadra zmieniła się znacznie, czy była to drobna kosmetyka?
Nasza kadra zmieniła się diametralnie. Odeszło wielu zawodników, ale na ich miejsce udało się pozyskać też sporo nowych twarzy. Więc nie można powiedzieć że jesteśmy w jakimś stopniu osłabieni,nowi zawodnicy godnie zastępują "starą gwardię".

Jaka będzie w tym sezonie kolejność pierwszej trójki IV Ligi?
Dopiero dwie kolejki za nami więc ciężko stwierdzić jaka może być pierwsza trzy, ale na pewno wymienię w niej Przemszę Siewierz, po to trenujemy by być jak najwyżej i po pierwszych dwóch kolejkach jest na to ogromny potencjał.

Jaki będzie Wasz cel w nowym sezonie w IV Lidze?
Jak powiedziałem wyżej,gramy o najwyższe cele. Daleko by mówić tutaj o awansie,ale chcemy każdy mecz wygrać i pokazać się z jak najlepszej strony. Celujemy w pierwszą trójkę,myślę że reszta chłopaków się ze mną zgodzi a może nawet baraże, dlaczego nie?!

Czy któryś z mniejszych klubów może zamieszać w lidze, jak w poprzednim sezonie Znicz Kłobuck?
Nasza czwarta liga śląska jest bardzo wyrównana. Ale patrząc na sytuację epidemiologiczną jaka miała miejsce w naszym kraju i jak przeczesała kluby z naszego regionu wydaję mi się że żadna z drużyn nazwijmy to mniejszych klubów,bądź beniaminków nie da rady za bardzo namieszać. Natomiast nikogo nie lekceważę i każdemu zespołowi życzę jak najlepiej.

Które drużyny spadną z IV Liga?
Na ten moment nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. Druga kolejki za nami więc może wydarzyć się wszystko.

Przed tygodniem wygraliście z Polonią Łaziska Górne która pokonała Szombierki Bytom czy dużo zdrowia kosztowało Was to zwycięstwo?
Zwycięstwo w Łaziskach dało nam na pewno dużo pewności Siebie i napędziło Nas do dalszej pracy. Zagrało kilka nowych twarzy, tym bardziej od pierwszej do ostatniej minuty zasuwaliśmy jeden za drugiego. Cieszą nas te trzy punkty, ale to już za nami, patrzymy na kolejne mecze.

Teraz Jedziecie do Bytomia na mecz z Szombierkami która złapały zadyszkę, podbudowaniu pierwszym miejscem do meczu przystąpicie w roli faworyta pójdziecie za ciosem?
Mecze z Szombierkami zawsze obfitują w bramki i zwroty akcji. Traktujemy ten mecz jak każdy inny,musimy wyjść na boisko i konsekwentnie realizować nasz plan taktyczny. Oczywiście chcemy wygrać,po to tam jedziemy.

XI Regionu jesień 2020 [II]

Wracając do sobotniego meczu zdajesz sobie sprawę, że gdyby nie Ty to nie byłoby nawet punktu? Czego brakło aby zainkasować komplet punktów? Ostra gra dużo kartek nie lubicie się z Mikołowem ??
Bardzo dziękuje. Taką wybrałem Sobie pozycję na boisku. Trzeba pomagać chłopkom. Byłem tak nakręcony na ten mecz, że może zabrzmi to dziwnie, ale wiedziałem że obronię ten rzut karny. Super że się udało i że pomogłem chłopakom. Mieliśmy Swoje sytuacje, zabrakło wykończenia, w pierwszej połowie Dębol troszeczkę przestrzelił, a w drugiej wystarczyło lepiej dostawić nogę i udało by się zainkasować trzy punkty, ale jak mówi powiedzenie, nie idzie wygrać meczu to go zremisuj. Szacun dla chłopaków za to że wybiegali 90 minut tego ciężkiego meczu. Nie można powiedzieć, że się nie lubi ale fakt było bardzo ostro, niektóre sytuacje nie powinny mieć miejsca. Każdego mogą ponieść emocje, trzeba tylko nad nimi zapanować. Ten mecz już za nami, skupiamy się na Szombierkach Bytom i jedziemy tam zdobyć trzy punkty.

 

 

źródło: własne
foto:
własne

FutbolJuraTV