Przygotowania do nowego sezonu były dosyć krótkie, ale za to intensywne, każdy z nas jest przygotowany i będzie walczył o miejsce w składzie na pierwszy mecz z Wartą Zawiercie - powiedział Bartosz Nawrocki zawodnik Śląska Świętochłowice.

Proszę o podsumowanie przygotowań do nowego sezonu?
Przygotowania do nowego sezonu były dosyć krótkie, ale za to intensywne, każdy z nas jest przygotowany i będzie walczył o miejsce w składzie na pierwszy mecz z Wartą Zawiercie.

Wasza kadra zmieni się znacznie, czy będzie to raczej drobna kosmetyka?.
Zmian kadrowych było dość sporo, kilku zawodników się z nami pożegnało, ale za to aż 9 nowych do nas trafiło, także myślę, że zmiana jest dość znaczna.

Jaka będzie w tym sezonie kolejność pierwszej trójki?
Ciężko powiedzieć, poziom jest na tyle wyrównany, że ciężko wskazać któreś z drużyn, tym bardziej po całej sytuacji z wirusem, gdzie tak naprawdę nie wiadomo czego się spodziewać po żadnej z drużyn.

Jaki będzie Wasz cel w nowym sezonie IV Ligi?
Wygrywać każde kolejne spotkanie.

Czy któryś z mniejszych klubów może zamieszać w lidze, jak w poprzednim sezonie Znicz Kłobuck?
Znicz pokazał, że nawet jako beniaminek można wejść, jak to się mówi „z drzwiami” do ligi, ale czy w tym sezonie taka sytuacja się powtórzy to zweryfikuje tylko boisko.

Które drużyny spadną z IV Ligi?
Jak już wcześniej mówiłem, poziom jest na tyle wyrównany, że nie można wskazać tak naprawdę choćby jednej drużyny, która będzie grała wyłącznie o utrzymanie, bo w tej lidze każda drużyna może zająć każde miejsce.

Warta Zawiercie to pierwszy rywal pierwszy mecz ważny żeby dobrze zacząć zwłaszcza przed przed własną publicznością?
Zdecydowanie tak, nie od dziś wiadomo, że zwycięstwa napędzają drużynę i na pewno chcemy jechać do Będzina na mecz z Sarmacją w drugiej kolejce już z trzema punktami w dorobku.

Warta nie wygrała w trzech ostatnich meczach z czego dwa przegrała mimo tego nie można jej lekceważyć?
Warta Zawiercie zawsze była trudnym, niewygodnym rywalem, więc na pewno nie można jej nigdy lekceważyć, i na pewno tego błędu nie popełnimy, ale w zeszłym sezonie udało nam się ich pokonać w meczu na naszym stadionie, więc na pewno chcemy to powtórzyć na inaugurację nowego sezonu.

źródło: własne
foto:
Facebook

FutbolJuraTV