Forma rozstrzygnięcia obecnego sezonu została to narzucone odgórnie i trzeba to uszanować. W jakiej formie by to było rozstrzygnięte miało by to zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników - powiedział bramkarz Ostoi Żelisławice Jakub Surowiec były zawodnik Źródła Kromołów.

Proszę o podsumowanie przygotowań do nowego sezonu?
Przygotowania zaczęliśmy trzeciego czerwca tradycyjna gierką, frekwencja na treningach była zadowalająca, zagraliśmy sparingi z drużynami A Klasy i okręgówki. Wyniki były raz lepsze raz gorsze, ale w sparingach wyniki nie są najważniejsze

Wasza kadra zmieni się znacznie, czy będzie to raczej drobna kosmetyka?.
Raczej drobna kosmetyka doszło dwóch młodych chłopaków i dwóch bardziej doświadczonych których wartość dla drużyny będzie na pewno dodatnia.

Jaka będzie w tym sezonie kolejność pierwszej trójki?
Z grupy sosnowieckiej myślę za Cyklon i Tęcza z katowickiej na pewno Podlesianka. Myślę że na koniec sezonu te drużyny będą na miejscach medalowych. Na pewno silne zwłaszcza u siebie będą drużyny rezerw sosnowieckiego zagłębia i katowickiego GKS

Jaki będzie Wasz cel w nowym sezonie w nowym podziale okręgówki?
Na pewno utrzymanie, jesteśmy beniaminkiem i to będzie cel numer jeden. Do grupy mistrzowskiej będzie bardzo ciężko awansować.

Czy któryś z mniejszych klubów może zamieszać w lidze, jak w poprzednim dwa sezony temu Drama Zbrosławice?
Na pewno znajdzie się drużyna na którą nikt nie stawia wybije się i zamiesza w czołówce lecz tym drużyną które wymieniłem wcześniej na koniec sezonu nie wyprzedzi.

Które drużyny spadną z okręgówki?
Myślę że beniaminkowie i drużyny które miały problemy w poprzednim sezonie. Pamiętajmy ze spada min 7 drużyn. Także walka o utrzymanie zapowiada się do ostatniego gwizdka.

Źródło Kromołów dobrze znana Wam drużyna pierwszy rywal pierwszy mecz ważny, żeby dobrze zacząć zwłaszcza przed przed własną publicznością?
Na pewno jest to dla nas mega ważny mecz w którym liczymy na zwycięstwo. Wiadomo, że jak udało by nam się wygrać wzrosła by bardzo pewność w drużynie.

Źródło broniło się przed spadkiem w poprzednim sezonie, sparingi przeplatało wygrane z porażkami mimo tego nie można jej lekceważyć?
Źródło Kromołów to bardzo solidna drużyna Walczaków, jesteśmy przygotowani na ciężki twardy mecz. Wszystko rozstrzygnie boisko.

źródło: własne
foto:
własne

FutbolJuraTV