Warta jest dosyć solidna drużyna, która zawsze pokazywała dobry poziom gry i nie można podchodzić do tego meczu bez odpowiedniej motywacji. Pewnie zrobili oni wnioski po tych porażkach i przygotują się na mecz z nami - powiedział Artur Terbalyan zawodnik Śląska Świętochłowice.

Proszę o podsumowanie przygotowań do nowego sezonu?
Zrobiliśmy dobra prace, mieliśmy sporo sparingów, w których trener miał czas popracować nad nasza gra i wprowadzić zmiany, także jesteśmy gotowi i czekamy na start ligi.

Wasza kadra zmieni się znacznie, czy będzie to raczej drobna kosmetyka?.
Mamy duże zmiany w kadrze, dołączyło się nas kilku młodzieżowców i kilka osób ze Slavii Ruda Śląska, która już niestety nie weźmie udziału w rozgrywkach.

Jaka będzie w tym sezonie kolejność pierwszej trójki?
Ciężko powiedzieć, myślę teraz liga będzie bardzo wyrównana i większość drużyn będzie miała szanse okazać się na podium.

Jaki będzie Wasz cel w nowym sezonie w IV Lidze?
Nie mamy jakieś mocnej presji co do celów, ale mamy dosyć dobra i duża kadrę i możemy liczyć na miejsce w pierwszej piątce a może i na awans, wszystko wyjdzie w praniu

Czy któryś z mniejszych klubów może zamieszać w lidze, jak w poprzednim sezonie Znicz Kłobuck?
Tak, moim Drama Zbrosławice może wszystkich zaskoczyć w tym sezonie, maja parę nowych twarzy w kadrze i pokazują niezły poziom w sparingach.

Które drużyny spadną z IV Ligi?
Trudne pytanie, będzie to zależało od tego w jakim stopniu wpłynęła epidemia na każdy klub. Jakiekolwiek wnioski będziemy mogli robić dopiero po kilku kolejkach.

Warta Zawiercie to pierwszy rywal pierwszy mecz ważny żeby dobrze zacząć zwłaszcza przed przed własną publicznością?
Będzie to ważny mecz, tym bardziej, ze po raz pierwszy będziemy grali na odnowionym stadionie. Musimy pokazać naszym kibicom na co nas stać, żeby częściej przychodzili na nasze następne mecze i pomagali nam z trybun.

Warta nie wygrała w 3 ostatnich meczach z czego dwa przegrała mimo tego nie można jej lekceważyć?
Warta jest dosyć solidna drużyna, która zawsze pokazywała dobry poziom gry i nie można podchodzić do tego meczu bez odpowiedniej motywacji. Pewnie zrobili oni wnioski po tych porażkach i przygotują się na mecz z nami. Z tego co pokazał przeszły sezon dobrze radzimy sobie z dobrymi zespołami, ale nie zamierzamy nikogo lekceważyć w lidze i będziemy grać na 100%.

źródło: własne
foto:
SW Live / Facebook Śląsk Świętochłowice

FutbolJuraTV