Slavia Ruda Śląska wycofała drużynę seniorów z IV Ligi. Klub nie jest w stanie utrzymać bazy sportowej bez dotacji miasta, która w tym roku jest równa zeru. Slavia miała reprezentować okręg katowicki na szczeblu wojewódzkim w Pucharze Polski, który zdobyła w 2019 roku. Teraz trener Robert Gąsior podjął wyzwanie bo je lubi i wierzy że da radę.

Robert Gąsior został nowym trenerem Wawelu Wirek. Można powiedzieć, że to sąsiedzka przeprowadzka, bo jak wszyscy wiedzą poprzedni klub trenera był też w Rudzie Śląskiej. Niestety Slavia nie zgłosiła się do rozgrywek.

Miałem w sumie kilka propozycji z okręgówki i A Klasy, a także z Akademii Piłkarskich. Najbardziej konkretna była propozycja z IV ligi podkarpackiej. Jednak zdecydowałem się pomóc Wawelowi Wirek, gdyż pochodzę z Rudy Śląskiej i wiem jakie w tym mieście są problemy, o których przekonałem się w Slavii. Celem na ten sezon jest utrzymanie, mam bardzo mało czasu, ale myślę, że damy radę. Kilku zawodników już znałem wcześniej włącznie z prezesami. Wiadomo, chłopaki grają za darmo i tu chwała Im za to. Podjąłem się ciężkiej misji, ale lubię wyzwania i wiem, że damy radę! - powiedział nowy szkoleniowiec Wawelu Wirek Robert Gąsior.

Miałem w sumie kilka propozycji z okręgówki i A Klasy, a także z Akademii Piłkarskich. Najbardziej konkretna była propozycja z IV ligi podkarpackiej. Jednak zdecydowałem się pomóc Wawelowi Wirek, gdyż pochodzę z Rudy Śląskiej i wiem jakie w tym mieście są problemy, o których przekonałem się w Slavii. Celem na ten sezon jest utrzymanie, mam bardzo mało czasu, ale myślę, że damy radę. Kilku zawodników już znałem wcześniej włącznie z prezesami. Wiadomo, chłopaki grają za darmo i tu chwała Im za to. Podjąłem się ciężkiej misji, ale lubię wyzwania i wiem, że damy radę! (https://lokalnapilka1.futbolowo.pl)

źródło: Lokalnapilka.pl
foto: 
facebook.com / Lokalnapilka.pl

FutbolJuraTV