Nie zawsze wychodzi, ale zawsze trzeba próbować. Drużynowo to myślę, ze cel jest jeden: walka o czwartą ligę dla Błędowa. Czy to się uda, zweryfikuje boisko i pokaże przyszłość - powiedział pomocnik Tęczy Błędów Hubert Tylec.

26-letni pomocnik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Tęczy i jest mieszkańcem Błędowa. Grał na szczeblu centralnym w : Zagłębiu Sosnowiec, GKS Bełchatów, Polonia Bytom, Skra Częstochowa.

Witamy Cię Hubert w domu, można tak powiedzieć ze względu na to że swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiałeś w Tęczy a także jesteś mieszkańcem Błędowa,powiedz nam jak to się stało że wróciłeś do swojego pierwszego klubu?
Dzień dobry. Tak zgadza się, wracam do swojego przysłowiowego domu. Po zakończeniu przedwcześnie sezonu ze względu na pandemie dostałem parę telefonów z rożnych klubów z propozycjami przejścia, ale Tęcza okazała się najbardziej konkretna, parę rozmów i jestem zawodnikiem Tęczy, powstaje tutaj coś fajnego i tez nie da się ukryć, ze zdecydowanie mam najbliżej .

Na pewno szatnia nie jest Ci obca bo z kilkoma zawodnikami grałeś już wcześniej na wyższych szczeblach a z kilkoma w Wojkowicach, myślisz że to wprowadzenie do drużyny będzie łatwiejsze?
Wydaje mi się, ze zdecydowanie tak. Większość chłopaków znam, z paroma miałem możliwość już wcześniej grać i uważam, ze to duży plus ponieważ mam świadomość kto, gdzie i w jaki sposób się porusza po boisku.

Jakie sobie stawiasz cele indywidualne i drużynowe przed nadchodzącym sezonem?
Indywidualnie chciałbym po prostu z każdego meczu schodzić z poczuciem, ze dałem z siebie wszystko. Nie zawsze wychodzi, ale zawsze trzeba próbować. Drużynowo to myślę, ze cel jest jeden: walka o 4 ligę dla Błędowa. Czy to się uda, zweryfikuje boisko i pokaże przyszłość.

Jesteś po pierwszych sparingach z drużyną jak oceniasz potencjał swojej nowej drużyny?
Co do sparingów to ciężko powiedzieć coś konkretnego już po kilku meczach. Widać, że każdy z osobna ma duże umiejętności, potrzeba teraz czasu, żeby to wszystko zaczęło się zazębiać i myślę, ze będziemy w stanie powalczyć z każdym w tej lidze.

Grałeś w wielu klubach na szczeblu centralnym czy masz taki mecz który utkwił ci w pamięci w pozytywnym znaczeniu i czy jest taki o którym chciałeś zapomnieć?
Z tych pozytywnych chyba najbardziej mecz w Limanowej w 2 lidze gdzie przegrywaliśmy 2:0 podajże w 20 minucie, ale udało nam się odwrócić losy meczu i ostatecznie wygrać 4:3. Zdobyłem w tym meczu 2 bramki i pewnie dlatego bardzo miło go wspominam. Co do meczu o którym chciałbym zapomnieć to myślę, ze jest ich parę, ale ciężko mi teraz wybrać jeden konkretny.

Dziesięć goli w derbach Zawiercia

Jak myślisz kto będzie faworytem nadchodzącym rozgrywek?
Przed rozpoczęciem rozgrywek wydaje się, ze na papierze mamy 3 potencjalnych faworytów w lidze: Podlesianke, Cyklon i Tęcze, ale wszyscy wiemy jak to w piłce bywa. Pierwsze kolejki już mogą wyłonić niespodziewanego lidera i myślę, ze do takich drużyn należy zaliczać rezerwy Zagłębia czy Wojkowice, które w zeszłym sezonie uplasowały się na 2 miejscu w tabeli.

Czy sądzisz że rozgrywanie meczy w Ząbkowicach a nie w Błędowie ma jakieś znaczenie dla drużyny?
Jako mieszkaniec Błędowa wiadomo, że wolałbym rozgrywać mecze na boisku Tęczy, ale ostatni sparing pokazał, ze to boisko nie doszło jeszcze do stanu jaki sobie byśmy życzyli. Natomiast w Ząbkowicach plac jest zawsze bardzo dobrze przygotowany, a kibice już po ostatnich sezonach chyba trochę się przyzwyczaili do tego, ze drużyna rozgrywa swoje mecze właśnie tam.

W lidze szykują się mecze z drużyną Zagłębia Sosnowiec (jeszcze nie z 1 drużyną, ale być może zagra kilku zawodników z kadry 1 ligowca) więc klubem gdzie spędziłeś najdłuższy okres swojej kariery piłkarskiej czy serce wtedy mocniej zabije?
Myślę, ze nie. Mecz jak każdy inny, miałem już tą możliwość rozgrywania meczu i jest to coś fajnego wrócić na "stare śmieci", ale trzeba do tego podejść normalnie i cieszyć się gra w piłkę.

Co na koniec chciałbyś powiedzieć wszystkim sympatykom Tęczy Błędów i zachęcić do wsparcia drużyny w meczach mistrzowskich?
Przede wszystkim zapraszam wszystkich na spotkania Tęczy nie tylko rozgrywane w Ząbkowicach, ale również na wyjazdach. Myślę, ze powstaje w Błędowie coś fajnego i chcielibyśmy, żeby Kibice również byli częścią tej układanki.

 

źródło: Facebook Tęcza Błędów
foto:
Facebook Tęcza Błędów

FutbolJuraTV