Uważam, że dobrze wyglądamy, że jesteśmy przygotowani i myślę, że ten mecz będzie bardzo ciekawy, oczywiście nic nie ujmując Szczakowiance, bo na pewno też nam postawi wysoko porzeczkę - powiedział Dariusz Klacza trener Unii Dąbrowa Górnicza.


Panie trenerze, mówił Pan, że to dla Pana i drużyny najważniejszy mecz w ostatnim czasie.Rywal wiadomo kim jest – mocna drużyna Szczakowianki. Czy trener chce zaskoczyć ekipę Pawła Cygnara?
Niczym nowym, przede wszystkim chcemy grać to co umiemy najbardziej, chcemy być w posiadaniu piłki, bo to uwielbiają moi zawodnicy, nie chcemy grać w obronie. Chcemy tworzyć szanse strzeleckie przez nasze posiadanie piłki i to jest jedyna broń jaką mamy, albo myślę, że aż taka broń jaką mamy. Uważam, że dobrze wyglądamy, że jesteśmy przygotowani i myślę, że ten mecz będzie bardzo ciekawy, oczywiście nic nie ujmując Szczakowiance, bo na pewno też nam postawi wysoko porzeczkę.

Czym Was może zaskoczyć drużyna „Drwali”. Rozpracował już trener rywala?
Każdy zespół może zaskoczyć. Taktyka to jest tak obszerny temat, że jasne, że można w ciągu jednego meczu stworzyć w ogóle całkowicie inny obraz zespołu. Przede wszystkim są tam na pewno dobre nazwiska w tym zespole, które podnoszą niesamowicie poziom tego zespołu. My musimy dobrze pracować taktycznie. Musimy być takim jednym dobrym, mądrym zespołem, dobrze broniącym się i wracającym do naszej gry w ataku.

źródło: lokalnapilka.pl
foto: lokalnapilka.pl

FutbolJuraTV