Historia powstania Klubu Sportowego Górnik Sosnowiec sięga roku 1976 roku kiedy to powstał on w wyniku połączenia Górnika Zagórze i Górnika Klimontów. Drużyna piłkarska funkcjonowała do 2002 roku. Rozgrywki w sezonie 2001/02 zakończyła na 11. miejscu w katowickiej grupie ligi okręgowej. Następnie zespół seniorów rozwiązano. W 2010 roku z inicjatywy Macieja Mizi reaktywowano piłkarski zespół seniorów Górnika Sosnowiec. 

#91DniBezFutbolu_ZostańWDomu

W jakiej klasie jest Wasza pierwsza drużyna? Ile treningów w tygodniu dla nich zaplanowaliście?
Mamy seniorska drużynę w klasie A, częstotliwość treningowa to 2 razy w tygodniu, we wtorki i czwartki o godzinie 18.

Ilu zawodników (w sumie) uczestniczy w tych treningach?
Obecnie w A klasie nasza drużyna liczy 17 zawodników.

 Jakie boiska macie do dyspozycji? (np. jedno pełnowymiarowe i Orlika)
Mamy do dyspozycji jedno boisko pełnowymiarowe oraz jeden Orlik.

Ile grup (drużyn) dziecięco-młodzieżowych jest w Waszym klubie?
Mamy 5 drużyn dziecięco-młodzieżowych grających, plus i jedną drużynę w wieku od 4-5 lat, która tylko trenuje i nie będzie zgłaszana do rozgrywek.

Ile treningów w tygodniu organizujecie dla grup dziecięco-młodzieżowych?
Po dwa treningi w tygodniu, oraz organizujemy także indywidualne treningi w soboty i niedziele w zależności od warunków atmosferycznych i wolnego boiska.

Ilu zawodników uczestniczy (w sumie) w tych zajęciach?
Wszystkich dzieci jest u nas obecnie około 70.


Jak przestrzegacie wymogów sanitarnych?
Od pierwszego dnia kiedy Rząd wydał decyzje o możliwości trenowania, od razu zaczęliśmy trenować po 6 zawodników plus trener. Jednostka treningowa trwała po 45min i po każdym treningu robiona była 15 minutowa przerwa podczas której, przeprowadzano dezynfekcję i przygotowywano kolejna grupę. Grupy wymieniały się. Treningi odbywały się bez szatni, zawodnicy przebierali się albo w autach albo przybywali na trening już przebrani. Przed każdym treningiem obowiązkowa dezynfekcja rąk i mierzenie temperatury, odkażany był również sprzęt sportowy używany do treningu.

Trener koordynator całej Szkołki Młodzieżowej Bartosz Mizia był cały czas w kontakcie z zawodnikami i ich rodzicami. Dokonywał zaleceń online oraz poprzez rozmowy telefoniczne dawał na bieżąco wytyczne dla zawodników którzy, trenowali indywidualnie w domu.

Co zmieniło się w Waszym klubie w zw. z pandemią? Jak spędzaliście ten czas?
Została wymienione bramki na boisku pełnowymiarowym, dokonywano konserwacji, napraw , wykonano m.in. nawożenie, koszenie, wałowanie na obiekcie stadionu boiska otwartego. Dokonano napraw również w budynku klubowym.

Czy byliście w bieżącym kontakcie z władzami samorządowymi gminy?
Byliśmy z samorządem w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym. Otrzymaliśmy środki dezynfekujące do Naszego klubu oraz samorząd dał środki na renowacje boiska.

Jaki termin rozpoczęcia rozgrywek byłby dla Was odpowiedni?
Nie jesteśmy przekonani do rozpoczęcia rozgrywek w lipcu gdyż mamy wstępne plany by zorganizować wyjazdy na obozy treningowe z młodzieżą oraz obóz dla pierwszej drużyny. Naszą propozycja jest sierpień – jednak zastosujemy się decyzji Podokręgu oraz wszelkich zaleceń Rządu w związku z pandemią.

źródło: podokregsosnowiec.pl
foto:
slzpn.pl

FutbolJuraTV