Pandemia spowodowała pewne zakazy, obostrzenia, my w Klubie wyznaczyliśmy osoby , które były odpowiedzialne za pewne zadania, rotacyjnie pracowaliśmy w klubie bo pracy mimo wszystko było sporo - powiedział Prezes CKS Czeladź Mariusz Zimoch.

#87DniBezFutbolu_ZostańWDomu

Ile grup  dziecięco-młodzieżowych jest w Waszym klubie? Ile osób w każdej?
JUNIORZY (2003,2004,2005)  26 OSÓB                                                               

MŁODZIK (2007, 2008) 13 OSÓB                                                                     

MŁODZIK MŁODSZY (2009) 10 OSÓB                    

ORLIK MŁODSZY (2010,2011) 17 OSÓB

ŻAKI I (2011,2012) 18 OSÓB

ŻAKI II (2010,2011) 15 OSÓB                                                                                            

SKRZATY I (2013) 12 OSÓB

SKRZATY II (2012,2013) 12 OSÓB

KRASNALE (2013,2014) 11 OSÓB

PRZEDSZKOLAKI (2015) 11 OSÓB                                                                                                                           

Ile treningów w tygodniu organizujecie dla grup dziecięco-młodzieżowych?
Jest to zależne od kategorii wiekowej. Młodszych grupach są dwie jednostki w tygodniu, w starszych trzy, juniorzy cztery w tygodniu. Do tego mamy treningi bramkarskie w naszej szkółce oraz zajęcia dodatkowe ogólnorozwojowe. W czasie sezonu dochodzi mecz ligowy. W okresie przygotowawczym turnieje i sparingi. Więc mocno trenujemy. 

Ile treningów w tygodniu zaplanowanych zostało dla pierwszej drużyny ?
Seniorzy trenują trzy razy w tygodniu, gramy w A Kasie.

Ilu zawodników (w sumie) uczestniczy w tych treningach?
12-16 zawodników w tym okresie.

Jakie boiska macie do dyspozycji?
Korzystamy z pełnowymiarowego bocznego boiska ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie CKS, już wkrótce będzie do użytku remontowany Stadion im. Józefa Pawełczyka z nową murawą, do dyspozycji mamy dodatkowo jeszcze dwa orliki.

Jak przestrzegacie wymogów sanitarnych? (ukierunkować: bez szatni, dezynfekcja i spróbować znaleźć coś szczególnego)
Nie korzystamy z budynku klubowego, choć on i tak każdego dnia jest dezynfekowany przez gospodarza obiektu i kierownika pierwszej drużyny. Zakupiliśmy środki do dezynfekcji sprzętu i rąk. Przed treningiem trenerzy dezynfekują ręce zawodnikom a także sprzęt treningowy. Dezynfekcja jest również podczas treningu, jeśli trenujemy na sprzęcie, który tego wymaga. Dodatkowo posiadamy na treningu zbiornik z wodą i dozownikiem mydła, aby zapewnić jak najlepsze warunki sanitarne.

Co zmieniło się w Waszym klubie w zw. z pandemią? Jak spędzaliście ten czas?
Mimo, że pandemia spowodowała pewne zakazy, obostrzenia, my w Klubie wyznaczyliśmy osoby , które były odpowiedzialne za pewne zadania, rotacyjnie pracowaliśmy w klubie bo pracy mimo wszystko było sporo. Choćby dział księgowo administracyjny w tym okresie miał mnóstwo do zrobienia. Dla nas, dla tak dużego Klubu nie było całkowitego postoju. Pracowaliśmy również zdalnie. Trenerzy organizowali wideokonferencje oraz video analizy meczów, były organizowane konkursy piłkarskie i plastyczne odbywały się dwa razy w tygodniu, także treningi online dla całej szkółki, więc mimo pandemii nasz Klub w miarę możliwości działał. Wszystko po to by jak najmniej tracić tego co wypracowaliśmy z zawodnikami przez ostatnie lata.

Czy władze samorządowe Wam pomagają, w jaki sposób z Nimi współpracujecie?
Mamy umowę współpracy z Miastem i jesteśmy zadowoleni z pomocy jaką miasto nam oferuje. A my ciężką pracą odwzajemniamy się miastu. Chcemy, żeby współpraca w kolejnych miesiącach i latach była jeszcze lepsza. W okresie pandemii byliśmy w stałym kontakcie otrzymywaliśmy informacje jak mamy działać i realizować wszystkie wytyczne, co do pomocy. To w tym okresie cała pomoc skierowana była najbardziej potrzebującym... również i my wspólnie z kibicami naszego Klubu pomagaliśmy w akcji  "Pomoc dla ratowników" Szpitala Powiatowego w czeladzi

Jaki termin rozpoczęcia rozgrywek 2020/2021 byłby dla Was optymalny?
Każdy jest "głodny tej piłki". Bardzo jej brakuje, dla nas każdy termin będzie do zaakceptowania. Dostosujemy się do terminów, wyznaczonych liczymy, że to będzie niedługo - skoro słyszy się o lipcu to już nie możemy się doczekać.

źródło: podokregsosnowiec.pl
foto:
slzpn.pl

FutbolJuraTV