Szombierki to drużyna która kiedyś była Mistrzem Polski, trochę czasu minęło od tego osiągnięcia ale dalej uważam, że są solidnym zespołem. Uważam, że Szombierki były jednym z faworytów tamtej grupy - powiedział zawodnik LKS Goczałkowice Zdrój Marek Jonda.

#80DniBezFutbolu_ZostańWDomu

Podstawowe pytanie, jak zdrówko w czasie epidemii?
Dziękuję za pytanie, zdrowie w porządku, nic mi nie dolega i mam nadzieje ze tak zostanie.

Co słychać w miejscu gdzie mieszkasz, jak sytuacja epidemiczna?
Mieszkam w miejscu gdzie większość to domki jednorodzinne z ogrodami wiec każdy z sąsiadów spędza czas w swoim zaciszu wśród najbliższych.

Gdzie szukałeś świeżego powietrza w ostatnich tygodniach?
Świeżego powietrza szukałem na ogrodzie lub na spacerach z dziewczyna w lesie ponieważ mamy dużo zieleni wokół naszego miejsca zamieszkania.

Słyszałeś o teorii, że po pandemii będą dwie opcje: duży przyrost naturalny albo więcej rozwodów?
Tak słyszałem, że może coś mieć takiego miejsce ale mam nadzieje ze będzie to jednak przyrost naturalny.

Jak podchodzisz do tego zamieszania w kraju?
Staram się zachować rozsądek ale również nie panikować bo w tych ciężkich czasach nikomu to nie jest potrzebne.

Wznowiliście już treningi?
Myślę ze można powiedzieć ze cały czas te treningi mieliśmy ponieważ trenowaliśmy indywidualnie w domach z rozpiska, a wraz z pozwoleniem rządu zaczęliśmy trenować wspólnie w określonej ilości osób.

Czy cieszy Cię forma rozstrzygnięcia obecnego sezonu, jak widzisz rozstrzygnięcie awansu między Wami a Szombierkami Bytom?
Przed rozpoczęciem sezonu wiedzieliśmy ze jeśli uzyskamy miejsce premiowane do awansu to będziemy musieli rozegrać spotkania barażowe w obecnej sytuacji jakiej się znajduje jeśli obydwa zespoły muszą wyłonić wśród siebie zespół do awansu to myślę, że to optymalne rozwiązane do panującej sytuacji.

Szombierki Bytom sprawiły niespodziankę?
Szombierki to drużyna która kiedyś była Mistrzem Polski, trochę czasu minęło od tego osiągnięcia ale dalej uważam, że są solidnym zespołem. Uważam, że Szombierki były jednym z faworytów tamtej grupy.

Wolałbyś grać czy na spokojnie poczekać do kolejnego sezonu?
Większość zawodników grających się IV lidze musi godzić piłkę ze swoją praca wiec istnieje większe ryzyko zarażenia niż u zawodników ekstraklasy, myślę że bezpieczniej będzie rozegrać jeden mecz niż co tydzień spotykać się z kolejnymi zespołami. Wole poczekać do kolejnego sezonu.

Jeden mecz baraż o awans to dobry pomysł? Nie lepiej byłoby aby obie ekipy zagrały w III Lidze?
Najlepiej byłoby gdyby dwa zespoły mogły się znaleźć w trzeciej lidze ponieważ przez cała rundę walczyły zacięcie w swoich grupach ale znaliśmy przepisy już wcześniej więc wiedzieliśmy co nas czeka.

Zaskakująca decyzja Podokręgu znamy skład Ligi


Udało Ci się już kiedyś awansować czy doznać goryczy spadku? Jeśli tak było to kiedy i , jaka drużyną?
Nigdy nie grałem o awans ani w meczu gwarantującym utrzymanie. Myślę ze będzie to jeden z ważniejszych meczy ponieważ w Goczałkowicach możemy osiągnąć coś fajnego dla Nas.

Swego czasu z grających lig piłkarskich zostały Tadżykistan, Nikaragua oraz Białoruś czy zdarzyło Ci się oglądać z którąś w wymienionych lig?
Tych lig nie oglądałem, natomiast Oglądałem powtórki meczy lig europejskich analizując grę zawodników znajdujących się na mojej pozycji.


Serial Dom z papieru oglądałeś? Jeśli tak to czy podobał Ci się 4 sezon? Jeśli nie to czy słyszałeś o takiej produkcji i czy masz zamiar go obejrzeć?
Oglądałem 4 sezony i jestem wielkim fanem tego serialu. Zdecydowanie polecam.


Myśli że wrócimy na boisko w sezonie 2019/2020? Kiedy w ogóle wrócimy?
Mam nadzieje że sytuacja na świecie uspokoi się szybciej niż myślimy i będziemy znowu moc cieszyć się cotygodniowa rywalizacja na boisku. Oby w naszym przypadku w trzeciej lidze.

Gdyby sezon nie został dograny jaką opcje jego rozstrzygnie byś wybrał: a) anulowanie sezonu b) uznanie sezonu na aktualny stan, z z awansami i spadkami c) uznanie sezonu na aktualny stan tylko z awansami. I dlaczego właśnie taki wybór dokonałeś ?
Myśle ze opcja B ponieważ jak sytuacja na świecie pokazała najważniejszy jest kolejny mecz i sytuacja pokazała ze nie można planować czegoś na potem tylko trzeba walczyć co tydzień o 3 pkt bo mogą one przesadzić o tym czy zostanie się mistrzem czy nie.

źródło: własne
foto:
Facebook

FutbolJuraTV