Osobiście cieszy, zdrowie jest jednak najważniejsze, dlatego moim zdaniem należy cierpliwie czekać oraz dobrze się przygotować do nadchodzącego sezonu - powiedział zawodnik Ostoi Żelisławice Wojciech Błaszczyk.

#72DniBezFutbolu_ZostańWDomu

Podstawowe pytanie, jak zdrówko?
Dziękuje, na zdrowie nie narzekam.

Co słychać w miejscu gdzie mieszkasz, jak sytuacja epidemiczna?
W Siemianowicach Śl. gdzie aktualnie mieszkam, zanotowano kilkanaście przypadków zachorowań, jednak w skali kraju i tak sytuacja wydaję się pod kontrolą.

Gdzie szukałeś świeżego powietrza w ostatnich tygodniach?
W mojej miejscowości, jest dużo terenów zielonych, w związku z tym mam szerokie możliwości treningu w plenerze (parki, ścieżki rowerowe, bieżnie).

Słyszałeś o teorii, że po pandemii będą dwie opcje: duży przyrost naturalny albo więcej rozwodów?
To jest tylko jedna z wielu teorii, w moim przypadku raczej rozwodu nie będzie.

Jak podchodzisz do tego zamieszania w kraju?
Trudno ocenić sytuację w kraju, biorąc pod uwagę, ilość wykonywanych testów. Natomiast nikt do końca nie wie jak dalej będzie prosperować gospodarka, a jak wiemy doskonale,większość pieniędzy na kluby w których gramy pochodzi z samorządów.

Wznowiliście już treningi?
Treningi zostały wznowione dwa tygodnie temu, aczkolwiek dopiero w ten poniedziałek zobaczymy się w większym gronie

Czy cieszy Cię forma rozstrzygnięcia obecnego sezonu?
Osobiście cieszy, zdrowie jest jednak najważniejsze, dlatego moim zdaniem należy cierpliwie czekać oraz dobrze się przygotować do nadchodzącego sezonu.

Udało Ci się już kiedyś awansować czy doznać goryczy spadku? Jeśli tak było to kiedy i , jaka drużyną?
Miałem okazje awansować z Przemsza Siewierz w sezonie 2011/12 oraz z Niwami Brudzowice 2015/16 Reasumując, można powiedzieć, że ten region mi służy:). Niestety, zdarzyły się spadki z Niwami 2016/17 z Łagiszą 2018/19 oraz epizod w Warcie Kamieński Młyny sezon 2014/15.

Kamil KURPIAS: Jeżeli chodzi o Lockdown.
Nie ma paniki, jak w Polsce, z maskami
nie ma łapanek i mandatów.


Szampany nadal się mrożą czas na  świętowanie dopiero nadejdzie?
Na świętowanie przyjdzie czas, a klub potrafi organizować miłe spotkanie w przyjaznej atmosferze.

Ostoja sprawiła niespodziankę?
Nie. Uważam, że jesteśmy wartościową drużyną z ambitnym trenerem i zarządem, dlatego od samego początku mieliśmy jasno określony cel.

Z grających lig piłkarskich został Tadżykistan, Nikaragua oraz Białoruś czy zdarzy Ci się oglądać z którąś w wymienionych lig?
Nie miałem okazji, na szczęście już startuje Bundesliga.

Jaki film/książkę by Pan polecił na ten czas bez futbolu?
Last Dance dokument z MJ w roli głównej dostępny na platformie Netflix, gdzie można zobaczyć jak naprawdę wygląda prawdziwa kariera sportowa. Do poczytania polecam serię książek kryminalnych autorstwa H.Coben'a.

Serial Dom z papieru oglądałeś? Jeśli tak to czy podobał Ci się 4 sezon? Jeśli nie to czy słyszałeś o takiej produkcji i czy masz zamiar go obejrzeć?
Dom z papieru jest na liście oczekującej.
 
Jak myślisz kiedy wrócimy na boisko z nową kampanią 2020/2021?
Realnym terminem wydaje się być początek lipca, wtedy zapewne drużyny zdołają się rzetelnie przygotować.

Sezon nie  został dograny czy słusznie ? Osobiście którą opcje jego rozstrzygnie byś wybrał: a) anulowanie sezonu b) uznanie sezonu na aktualny stan, z z awansami i spadkami c) uznanie sezonu na aktualny stan tylko z awansami. I dlaczego właśnie taki wybór dokonałeś ?
Słusznie, tak jak wspomniałem zdrowie jest najważniejsze, C) Grając, mamy obrany cel, do którego dążymy, dlatego uważam, iż należy drużyny nagradzać za włożony trud i pracę.

źródło: własne
foto:
Facebook

FutbolJuraTV