Jakbym miał obstawiać to wybrałbym ta bardziej optymistyczna wersję i myślę że odpowiadająca wszystkim zawodnikom, wrócimy w tym roku do gry - powiedział pomocnik Rakowa II Częstochowa Mateusz Piątkowski.

#58DniBezFutbolu_ZostańWDomu

Podstawowe pytanie, jak zdrówko w czasie epidemii?
Witam, jeśli chodzi o moje zdrowie to nie mam na co narzekać wszystko jest okej, co najważniejsze w rodzinie też jest wszystko na tą chwilę dobrze.

Jakie Twoje zdanie na temat wypowiedzi kandydata na przyszłego Prezesa PZPN Marka Koźmińskiego oraz nie czujesz się poróżniony oraz zespół w którym występujesz? Niższe ligi to nie zabawa tylko też poważny futbol?
Uważam oczywiście, że wypowiedź tego Pana jest śmieszna, ponieważ nie jeden młody chłopak marzy o grze w trzeciej lidze którą on nazwał zabawą. Jednak mnie to zupełnie nie rusza i są mi obojętne takie wypowiedzi, i myślę że trzeba podejść do tego z dystansem. Widocznie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Co słychać w miejscu gdzie mieszkasz, jak sytuacja epidemiczna?
Mieszkam w samym centrum Częstochowy, z tego co można zauważyć to jakoś sobie ludzie radzą, wiadomo że na obecną chwilę mamy dostęp tylko do najpotrzebniejszych sklepów, nie jesteśmy też miastem turystycznym więc aż tak tego nie odczuwamy jak np Kraków czy Zakopane. Więc na tle Polski jest okej.

Gdzie szukałeś świeżego powietrza w ostatnich tygodniach?
Tak jak już wspominałem mieszkam w centrum miasta, więc nie mam podwórka i przez okres całkowitego zamknięcia lasów oraz parków miałem lekki problem na przykład z realizowaniem rozpisek motorycznych, teraz już jest dużo lepiej i miejmy nadzieję że tak zostanie.

Słyszałeś o teorii, że po pandemii będą dwie opcje: duży przyrost naturalny albo więcej rozwodów?
Słyszałem o zwiększonej ilości rozwodów, być może ludzie dopiero teraz się poznają, bo nigdy wcześniej nie spędzali tyle czasu że sobą.


Jak podchodzisz do tego zamieszania w kraju?
Tak to prawda minęło sporo czasu i wszyscy jesteśmy świadomi że będą braki od ostatniego pojawienia się na treningu, jednak jestem w końcu w bardzo profesjonalnym miejscu i trenerzy dbają o to abyśmy wrócili w bardzo podobnych formach i abyśmy stracili jak najmniej z okresu przygotowawczego, mówię o indywidualnych rozpiskach.

Od zakończenia okresu przygotowawczego już upłynęło trochę czasu gdyby dziś sezon został wznowiony to bez problemu pojawiasz się na boisku gotowy do gry, całe 90 minut dasz radę zagrać?  
Jeśli sezon zostałby wznowiony w tym momencie jestem gotowy na powrót na boisko, czy na pełne 90minut nie wiem, trening indywidualny to zupełnie inny świat niż trening z drużyną, a trening zespołowy to inny świat niż mecz, więc bardzo ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie....

Proszę do dokończyć zdanie, po ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym kiedy przyszła pora na granie a wszystko......?
Mówiąc krótko i bezpiecznie -... Odwróciło się do góry nogami.

Warta wznowiła treningi jako pierwsza


Jak spędzasz wolny czas bez piłki na boisku i w TV?  
Tak jak wcześniej wspomniałem nie mam placu, ale poprawiam deficyty mobilności oraz staram się utrzymać siłę fizyczna za pomocą gum oporowych. Nie będę ukrywał że ciężko żyje się bez piłki nożnej, nigdy nie byłem w takiej sytuacji przez 16lat przygody z tym sportem, jednak trzeba sobie z tym jakoś radzić, dużo czasu spędzam z dziewczyną oraz przy serialach.

Z grających lig piłkarskich został Tadżykistan, Nikaragua oraz Białoruś czy zdarzy Ci się oglądać z którąś w wymienionych lig?
Od czasu do czasu zerknę na jakiś skrót meczu, ale nie oglądam w całości.


Jaki film/książkę by Pan polecił na ten czas bez futbolu?
Ostatnio oglądam dużo seriali, jeśli mógłbym jakieś polecić to warte uwagi są na pewno: Skazany na śmierć, Breaking Bad oraz Dom z Papieru.

Serial Dom z papieru oglądałeś? Jeśli tak to czy podobał Ci się 4 sezon? Jeśli nie to czy słyszałeś o takiej produkcji i czy masz zamiar go obejrzeć?
Oczywiście oglądałem 4 sezon, długo na niego czekałem i się nie zawiodłem, wiem że zetknął się że sporym hejtem jednak nie potrzebuje opinii ludzi aby obiektywnie ocenić dany tytuł, wiem że było parę scen Sci Fi, ale drobne minusy w mojej opinii nie mogą zepsuć tak dobrej produkcji jaką jest Dom z Papieru.


Myśli że wrócimy na boisko w sezonie 2019/2020? Kiedy w ogóle wrócimy?
Jakbym miał obstawiać to wybrałbym ta bardziej optymistyczna wersję i myślę że odpowiadająca wszystkim zawodnikom, wrócimy w tym roku do gry. Jednak zdrowie naszych rodzin jest w tym momencie dużo ważniejsze, i musimy się dostosować.

Gdyby sezon nie został dograny jaką opcje jego rozstrzygnie byś wybrał: a) anulowanie sezonu b) uznanie sezonu na aktualny stan, z z awansami i spadkami c) uznanie sezonu na aktualny stan tylko z awansami. I dlaczego właśnie taki wybór dokonałeś ?
Jest to bardzo trudne pytanie, ponieważ przy jakiejkolwiek odpowiedzi będą bardzo duże kontrowersje i bardzo wielu przeciwników danego wyboru. Nie wyobrażam sobie żeby Liverpool pozbawiono mistrzostwa, bądź Barcelonie je przyznano. Na szczęście mnie to w żaden sposób nie dotyczy ponieważ jesteśmy w połowie tabeli.

źródło: własne
foto: KP Warta Zawiercie

FutbolJuraTV