Myślę, że opcje z awansami bez spadków, żeby jednak kogoś nagrodzić za rozegraną cześć sezonu, a z drugiej strony nie karać spadkami. Wiązało by się to z tym, że w przyszłym sezonie więcej drużyn opuściło by ligę - powiedział pomocnik Polonii Bytom Patryk Stefański.

#56DniBezFutbolu_ZostańWDomu

Podstawowe pytanie, jak zdrówko w czasie epidemii?
Dziękuję, wszystko dobrze, zdrowie dopisuje.

Co słychać w miejscu gdzie mieszkasz, jak sytuacja epidemiczna?
Aktualnie mieszkam w Katowicach, więc sytuacja wygląda pewnie jak we większości dużych miast, ale da się wyczuć, że nastroje wśród ludzi się poprawiają co napawa optymizmem.

Gdzie szukałeś świeżego powietrza w ostatnich tygodniach?
Jestem posiadaczem wspaniałego czworonoga, więc z wyjściami na spacery nie było problemu.

Słyszałeś o teorii, że po pandemii będą dwie opcje: duży przyrost naturalny albo więcej rozwodów?
Tak tak, ale na tą chwilę nie grozi mi ani jedno ani drugie. Z narzeczoną mamy dopiero zaplanowany Ślub, a na dzieci przyjdzie jeszcze czas.


Jak podchodzisz do tego zamieszania w kraju?
Staram się przestrzegać zasad bezpieczeństwa, które są na nas nakładane, ale też nie daje się zwariować. Żyje w miarę możliwości normalnie.

Od zakończenia okresu przygotowawczego już upłynęło trochę czasu gdyby dziś sezon został wznowiony to bez problemu pojawiasz się na boisku gotowy do gry, całe 90 minut dasz radę zagrać?  
Formę staram się utrzymywać, ale żeby rozegrać pełne 90 minut potrzebowałbym ok. 2 tygodni. Jednak trening na boisku to coś zupełnie innego. Dlatego, żeby bezpiecznie wejść w mecz bez ryzyka kontuzji trzeba wrócić na boisko i przyzwyczaić się do innych obciążeń niż bieganie w lini prostej po lesie.

Proszę do dokończyć zdanie, po ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym kiedy przyszła pora na granie a wszystko......?
.....dosłownie wszystko się wywróciło do góry nogami.

Mariusz GRZĄBA: Ciężko przejść spokojnie obok takich
słów kandydata na przyszłego Prezesa PZPN

Trening indywidualny w miejscu zamieszkania?
Oczywiście, ale odkąd otworzono lasy taki trening jest dużo przyjemniejszy.

Jak spędzasz wolny czas bez piłki na boisku i w TV?  
Już wcześniej planowałem zacząć uczyć się języka hiszpańskiego, więc teraz głównie temu poświęcam czas, a wieczorami jakiś film, albo serial.

Z grających lig piłkarskich został Tadżykistan, Nikaragua oraz Białoruś czy zdarzy Ci się oglądać z którąś w wymienionych lig?
Na pewno brakuje mi meczy na żywo czy w TV, ale nie aż tak, żeby oglądać którąś z wymienionych lig.


Jaki film/książkę by Pan polecił na ten czas bez futbolu?
Ostatnio przeczytałem kilka kryminałów Katarzyny Bondy i całkiem przypadły mi do gustu. Teraz czytam "Niezwykła historia Marvel Comics" o kuluarach powstania imperium Marvel Universe. Z filmów mogę polecić "Poznajmy się jeszcze raz" świetny francuski dramat, a z Netflixa dokumenty "Król tygrysów" i "Ostatni taniec" o drużynie Chicago Bulls.

Serial Dom z papieru oglądałeś? Jeśli tak to czy podobał Ci się 4 sezon? Jeśli nie to czy słyszałeś o takiej produkcji i czy masz zamiar go obejrzeć?
Oglądałem, ostatnio co raz więcej można obejrzeć Hiszpańskich produkcji, które stoją na wysokim poziomie. Czwarty sezon oceniam pozytywnie po 3 byłem rozczarowany, ale ten nadrobił


Myśli że wrócimy na boisko w sezonie 2019/2020? Kiedy w ogóle wrócimy?
Chciałbym wrócić i dokończyć ten sezon, ale coraz mniej prawdopodobne to się staje. Ciężko powiedzieć, pozostaje czekać jakie decyzje podejmą związki, ale jeżeli wraca 1 i 2 liga to my również powinniśmy.

Gdyby sezon nie został dograny jaką opcje jego rozstrzygnie byś wybrał: a) anulowanie sezonu b) uznanie sezonu na aktualny stan, z z awansami i spadkami c) uznanie sezonu na aktualny stan tylko z awansami. I dlaczego właśnie taki wybór dokonałeś ?
Myślę, że opcje z awansami bez spadków, żeby jednak kogoś nagrodzić za rozegraną cześć sezonu, a z drugiej strony nie karać spadkami. Wiązało by się to z tym, że w przyszłym sezonie więcej drużyn opuściło by ligę.

źródło: własne
foto: Patryk Stefański

FutbolJuraTV