„Grę” w tych niższych ligach traktuję jako przygodę, pasje i dodatek do życia codziennego wiec dla Mnie wypowiedz Wiceprezesa jest obojętnie, ale Mógł to ująć bardziej profesjonalnie, chociażby z szacunku do tych najmłodszych zawodników czy trenerów - powiedział napastnik Górnika Wojkowice Łukasz Stępień.

#55DniBezFutbolu_ZostańWDomu

Podstawowe pytanie, jak zdrówko w czasie epidemii?
U Mnie ze zdrowiem jak i u Moich Najbliższych na szczęście w porządku.

Jakie Twoje zdanie na temat wypowiedzi kandydata na przyszłego Prezesa PZPN Marka Koźmińskiego oraz nie czujesz się poróżniony oraz zespół w którym występujesz? Niższe ligi to nie zabawa tylko też poważny futbol?
Owszem czytałem wypowiedź pana Koźmińskiego Na temat sytuacji polskiej Piłki Nożnej w niższych ligach I przy okazji dowiedziałem się że pan Koźmiński pełni funkcję wiceprezesa w polskim związku Piłki Nożnej,także już widzę w tym pozytyw bo przy okazji czegoś się dowiedziałem i mówię Tutaj całkiem poważnie ,No ale jak widać nie znam się tak bardzo na piłkę i zdaje sobie z tego sprawę. Uważam że osoba piastująca taką funkcję w polskiej piłce nożnej powinna okazać więcej szacunku Zawodnikom i trenerom występującym w tych niższych ligach bo zostawiają tam kupę zdrowia i czasu i właśnie wielu trenerów i piłkarzy trafiło do ekstraklasy stawiając swoje pierwsze kroki w piłce nożnej w tych właśnie ligach,ale o tym pan Koźmiński raczej powinien wiedzieć. Ja osobiście „grę” w tych niższych ligach traktuję jako przygodę, pasje i dodatek do życia codziennego wiec dla Mnie wypowiedz Wiceprezesa jest obojętnie, ale Mógł to ująć bardziej profesjonalnie, chociażby z szacunku do tych najmłodszych zawodników czy trenerów, którzy właśnie dzięki dobrym wynikom maja szanse zaistnieć i dostać szanse w Polskiej Ekstraklasie.

Co słychać w miejscu gdzie mieszkasz, jak sytuacja epidemiczna?
Sytuacja epidemiczna w Moim mieście jest stabilna,włodarze miasta na bieżąco informują mieszkańców o wszystkich okolicznościach związanych z wirusem.

Gdzie szukałeś świeżego powietrza w ostatnich tygodniach?
Biorąc pod uwagę obostrzenia wprowadzone przez Rząd to nie łatwo o relaks na świeżym powietrzu i dla dobra sprawy kiedy trzeba było zostań w domu to oczywiście się do tego stosowałem . Teraz gdy rząd „pozwala „ na trochę więcej i zaczyna odmrażać gospodarkę etapami to czas spędzam głównie z synem na spacerach ,jeździmy na rowerach czy kopiemy piłkę,gdzieś w parku między drzewami,ale od poniedziałku przeniesiemy się na boisko.

Słyszałeś o teorii, że po pandemii będą dwie opcje: duży przyrost naturalny albo więcej rozwodów?
Co do teorii, że po pandemii będzie duży przyrost naturalny lub więcej rozwodów? Myślę, że i jedno i drugie.

Jak podchodzisz do tego zamieszania w kraju?
Co do sytuacji w kraju to podchodzę do tego na spokojnie,nie można popadać w paranoje i wierze,że już za chwile wszystko wróci do normy ,aczkolwiek obawy zawsze są i trzeba zachować zdrowy rozsądek.

Mariusz GRZĄBA: Ciężko przejść spokojnie obok takich
słów kandydata na przyszłego Prezesa PZPN

Od zakończenia okresu przygotowawczego już upłynęło trochę czasu gdyby dziś sezon został wznowiony to bez problemu pojawiasz się na boisku gotowy do gry, całe 90 minut dasz radę zagrać?  
Gdyby dziś sezon został wznowiony to nie pojawię się na boisku,ponieważ w listopadzie w jednym z ostatnich meczów tamtej rundy doznałem kontuzji i gdyby nie sytuacja z pandemią to byłbym już po operacji kolana i ten czas wykorzystałbym na rehabilitacje.

Proszę do dokończyć zdanie, po ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym kiedy przyszła pora na granie a wszystko......?
Trening indywidualny jak najbardziej tak, jeśli chodzi o mnie to mam możliwość korzystać z siłowni,wiec korzystam regularnie,przy okazji wzmacniam nogę przed oczekiwanym zabiegiem

Jak spędzasz wolny czas bez piłki na boisku i w TV?  
W związku z panującą pandemią w kraju i tym,że mamy wprowadzone pewne ograniczenia to czas spędzam głównie z synem na spacerach - tak jak wcześniej wspominałem, z rodziną, relaksuje się na działce,lubię tez obejrzeć jakim dobry film/serial oraz ćwiczę na siłowni .

Z grających lig piłkarskich został Tadżykistan, Nikaragua oraz Białoruś czy zdarzy Ci się oglądać z którąś w wymienionych lig?
Nie miałem przyjemności obejrzeć żadnego meczu z lig, które wspomniałeś.


Jaki film/książkę by Pan polecił na ten czas bez futbolu?
Na czas bez futbolu w związku z tym,że nie możemy wyjść do kina a ostatnio dosyć popularny jest „Netflikx” to poleciłbym obejrzeć film „Uwięzione'" lub „Młody Piłsudski" bo „Dom z papieru” chyba już wszyscy „zaliczyli". Polecam, również dobrą książkę, jakaś biografie np „Alex Ferguson". „Być liderem" - myślę,, że dobrze wpłynie na nastrój w czasie pandemii.

Serial Dom z papieru oglądałeś? Jeśli tak to czy podobał Ci się 4 sezon? Jeśli nie to czy słyszałeś o takiej produkcji i czy masz zamiar go obejrzeć?
Tak obejrzałem 4 sezon i przyznam szczerze, że poprzednie sezony bardziej mnie „wciągnęły".

Myśli że wrócimy na boisko w sezonie 2019/2020? Kiedy w ogóle wrócimy?
Myślę, że nie wrócimy. Jeśli w ogóle liga ruszy w tych niższych ligach to uważam, że najwcześniej w sierpniu i chyba tak tez by było najrozsądniej

Gdyby sezon nie został dograny jaką opcje jego rozstrzygnie byś wybrał: a) anulowanie sezonu b) uznanie sezonu na aktualny stan, z z awansami i spadkami c) uznanie sezonu na aktualny stan tylko z awansami. I dlaczego właśnie taki wybór dokonałeś ?
Gdyby sezon nie został dograny to wybrał bym opcje -b), czyli uznanie sezonu za opcje z awansem i ze spadkami. Jeśli chodzi o Naszą ligę okręgową to chyba Tutaj nikt nie czułby się pokrzywdzony bo Szczakowianka bez wątpienia jest poza zasięgiem wszystkich drużyn w tej lidze i życzę im powodzenia w nadchodzącym nowym sezonie w 4 lidze. Co do spadków to Tutaj mógłby się ktoś przyczepić (wiem, że punkt widzenia zmienia się od ... indywidualnej pozycji drużyny w tabeli), mimo to uważam, że spadki tez powinny być, ale to tylko moje skromne zdanie i wiem, że nie wszyscy się z tym zgodzą.

Dziękuję za rozmowę i życzę całemu portalowi futboljura jak również wszystkim drużynom i ludziom związanym z piłką nożną w Naszym regionie dużo zdrowia i wytrwałości w tym trudnym dla Nas wszystkich czasie - zakończył napastnik Górnika Wojkowice Łukasz Stępień.

źródło: Lokalnapilka.pl
foto: Lokalnapilka.pl

FutbolJuraTV