Wypowiedź kandydata na przyszłego Prezesa PZPN Marka Koźmińskiego była delikatnie mówiąc oderwana od rzeczywistości. Jeżeli od trzeciej ligi w dół to jest zabawa, wyniki są nie ważne to ciężko przejść spokojnie obok takich słów i nie dziwię się że zbulwersowało to całe środowisko piłkarskie - powiedział trener Tęczy Błędów Mariusz Grząba.

#53DniBezFutbolu_ZostańWDomu

Podstawowe pytanie, jak zdrówko w czasie epidemii?
Witam serdecznie redaktora i wszystkich czytelników.
Ze zdrowiem wszystko jest ok.


Co słychać w miejscu gdzie mieszkasz, jak sytuacja epidemiczna?
Mieszkam w Sosnowcu i jak wiadomo kilkadziesiąt osób w naszym mieście jest zarażonych choć osobiście nie znam nikogo takiego.

Gdzie szukałeś świeżego powietrza w ostatnich tygodniach?
Mieszkam przy Parku Sieleckim tak więc jest to miejsce z którego często korzystam czy to na spacerze z moim pieskiem czy rodziną oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa epidemiologicznego. Pierwsze tygodnie były bardzo ciężkie ze względu na restrykcje i obostrzenia które moim zdaniem były irracjonalne bo świeże powietrze i ruch to zdrowie.


Słyszałeś o teorii, że po pandemii będą dwie opcje: duży przyrost naturalny albo więcej rozwodów??
Co do teorii przedstawionej to myślę że może być równowaga w przyrodzie.

Jak podchodzisz do tego zamieszania w kraju??
Zamieszanie w kraju rzeczywiście jest duże, niektóre obostrzenia które były nakładane były co najmniej dziwne i chyba nie przemyślane jak np wchodzenie do lasu, czy brak możliwości spaceru i jakiegokolwiek ruchu na powietrzu.

Proszę do dokończyć zdanie, po ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym kiedy przyszła pora na granie a wszystko......?
>Po ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym nie mogliśmy się już doczekać 1 meczu a tutaj zostajemy zamknięci w domach, spadło to na nas wszystkich jak grom z jasnego nieba.  Czas jaki już upłynął od rozegrania ostatniego meczu ligowego to prawie pół roku co jeszcze nigdy się nie zdarzyło i jest to dla nas wszystkich nowa sytuacja z którą wszyscy musimy się zmierzyć i która jeszcze na pewno potrwa.

Kolejna drużyna wznawia treningi

Z grających lig piłkarskich został Tadżykistan, Nikaragua oraz Białoruś czy zdarzy Ci się oglądać z którąś w wymienionych lig?
Niestety żadnej z wymienionych lig nie obejrzałem.


Jak spędzasz wolny czas bez piłki? Bez piłki na żywo, piłki w tv bo wszystko odwołane?
Wolny czas którego teraz jest bardzo dużo staram się poświęcić rodzinie bo w sezonie jest go dużo mniej. Oczywiście oglądam także mecze piłkarskie z poprzednich lat szczególnie Ligi Mistrzów bo prowadząc grupy młodzieżowe prowadzę treningi online i jednymi z zadań które mają moi zawodnicy to analizy tychże meczy.

Jaki film/książkę by Pan polecił na ten czas bez futbolu?
Polecam książkę Dekalog Nawałki i Sztuka zwyciężania Pepa Guardioli.

Serial Dom z papieru oglądałeś? Jeśli tak to czy podobał Ci się 4 sezon? Jeśli nie to czy słyszałeś o takiej produkcji i czy masz zamiar go obejrzeć?
Nie słyszałem i nie oglądałem w/w serialu bo w ostatnim czasie nasze życie było serialem pod tym tytułem.Myślisz że wrócimy na boisko w sezonie 2019/2020? Kiedy w ogóle wrócimy?
Jeżeli w tym roku mielibyśmy wrócić to myślę i bardzo bym tego chciał aby nowy sezon rozpoczął się w sierpniu bo uważam że nie ma szans aby dokończyć obecny.

Gdyby sezon nie został dograny jaką opcje jego rozstrzygnie byś wybrał: a) anulowanie sezonu b) uznanie sezonu na aktualny stan, z z awansami i spadkami c) uznanie sezonu na aktualny stan tylko z awansami. I dlaczego właśnie taki wybór dokonałeś ?
Co do opcji to uważam że nie można anulować sezonu który w połowie został rozegrany. I teraz czy opcja B czy C wybieram opcje tylko z awansami. A czemu? Np na przykładzie naszej grupy z której mogło spaść 7 drużyn byłoby to niesprawiedliwe aby odbierać szansę tylu drużynom i je degradować.

Wiem że były pomysły z dokończeniem tego sezonu i nawet niektóre okręgi w Polsce podchwyciły mój pomysł z początku marca aby drugą rundę dograć z podziałem na grupę mistrzowska i spadkową, ale niestety nawet takie rozwiązanie będzie nie możliwe do zrealizowania bo zdrowie jest najważniejsze i piłka teraz jest na drugim planie.
Cieszę się że możemy już chociaż wrócić do treningów w grupach 6 osobowych, ale chciałbym też wiedzieć co dalej, kiedy normalne treningi co z nowym sezonem itd itd.
Tych pytań nasuwa się dużo - powiedział szkoleniowiec Tęczy Błędów.
Wracają ligi na szczeblu centralnym my jak to powiedział Marek Koźmiński na zabawę musimy poczekać. Uważam że wypowiedź kandydata na przyszłego Prezesa PZPN była delikatnie mówiąc oderwana od rzeczywistości. Jeżeli od trzeciej ligi w dół to jest zabawa, wyniki są nie ważne itp itp to ciężko przejść spokojnie obok takich słów i nie dziwię się że zbulwersowało to całe środowisko piłkarskie dodał Mariusz Grząba.

Dziękuję za wywiad, serdecznie wszystkich pozdrawiam, życzę w tych ciężkich dla nas czasach wszystkim przede wszystkim zdrowia, wytrwałości i do zobaczenia na zielonej murawie w nowym sezonie który mam nadzieję rozpocznie się w sierpniu - zakończył szkoleniowiec Tęczy Błędów Mariusz Grząba.

źródło: własne
foto: 
Facebook Tęcza Błędów

FutbolJuraTV