Każda decyzja jaka zapadnie w ŚZPN odnośnie rozgrywek na pewno będzie dla kogoś krzywdząca i niesprawiedliwa. Na pewno znajdą się i tacy, którzy się ucieszą. Sam uważam, że należy anulować rozgrywki - powiedział grający trener Zagłębiaka Tucznawa Dariusz Rak.

  #51DniBezFutbolu_ZostańWDomu

Zapytam na początek jak zdrowie i czy w klubie wszyscy zdrowi?
Na zdrowie niema co narzekać jest dobrze, w zespole raczej w większości też wszystko w porządku, jedynie dwóch zawodników miało problemy w okresie przygotowawczym i liczę, że ta przymusowa przerwa im pomoże w pozbyciu się dolegliwości.

Niedawno widzieliśmy się na sparingach. Sparingi się skończyły i ...no właśnie. Wszyscy wiemy co się stało...
Tak, były sparingi, były przygotowania i wszystko zostało z dnia na dzień przerwane, chyba nikt nie mógł tego przewidzieć.

Jak Trener myśli - choć wiemy jak wirus się rozwija szybko i raczej to już pewne, że nie zagramy - czy wg. Trenera będzie jeszcze szansa zagrać?
Osobiście uważam, że nie ma możliwości dokończenie rozgrywek w normalnym trybie. Nie możemy rozpocząć gry z dnia na dzień. Ponownie potrzebujemy 2-3 tygodni, aby wznowić treningi i wejść na nowo w rytm, poczuć piłkę.


Jak Trener myśli, jaką decyzję podejmie ŚZPN odnośnie rozgrywek?
Każda decyzja jaka zapadnie w ŚZPN odnośnie rozgrywek na pewno będzie dla kogoś krzywdząca i niesprawiedliwa. Na pewno znajdą się i tacy, którzy się ucieszą. Sam uważam, że należy anulować rozgrywki, ponieważ na tym etapie trudno decydować o awansach czy spadkach.

Niektóre kluby zrobiły transfery i mają nowych zawodników za których zapłaciły niemałe pieniądze. Większość będzie mieć umowy czy kontrakty do końca czerwca, a nie zagrają ani jednego meczu. Co w takim przypadku?
Tak, też jesteśmy w takiej sytuacji. Myślę, że takie sprawy powinny dobrowolnie załatwić między sobą kluby na zasadzie porozumienia, czy to w przypadku dalszego wypożyczenia lub zwrotu poniesionych kosztów.

Jak sobie radzą Pana piłkarze w obecnej sytuacji. Mają jakieś rozpiski indywidualne?
Zawodnicy zostali poinformowani o konieczności ćwiczeń we własnym zakresie w miejscu zamieszkania, każdy ma inne możliwości do indywidualnego treningu. Nie wprowadziłem indywidualnych rozpisek ponieważ i tak nie jestem w stanie tego zweryfikować. Liczę na sumienność, a czas pokaże co z tego będzie.

źródło&foto: Lokalnapilka.pl

FutbolJuraTV