Wiadomo, że wszyscy chcieliby już grać, bo nie po to się przygotowaliśmy w okresie przygotowawczym żeby siedzieć w domu.... - powiedział trener Slavii Ruda Śląska Robert Gąsior.

  #ZostańWDomu

Zapytam na początek jak zdrowie i czy w klubie wszyscy zdrowi?
Witam, u mnie zdrówko dopisuje, a jeżeli chodzi o drużynę to też na szczęście nie mam jakiś złych informacji o stanie zdrowia zawodników i ich rodzin.

Niedawno widzieliśmy się na sparingach. Sparingi się skończyły i ...no właśnie. Wszyscy wiemy co się stało...
No wiadomo co się stało. Byliśmy wszyscy przygotowani na inaugurację rundy wiosennej, ale zdrowie jest zawsze najważniejsze, więc trzeba to przeczekać i być dobrej myśli, jeżeli chodzi o zniwelowanie koronowirusa do minimum... Wtedy możemy zacząć myśleć co dalej ..

Jak Trener myśli - choć wiemy jak wirus się rozwija szybko i raczej to już pewne, że nie zagramy - czy wg. Trenera będzie jeszcze szansa zagrać?
Wiadomo, że wszyscy chcieliby już grać, bo nie po to się przygotowaliśmy w okresie przygotowawczym żeby siedzieć w domu...., ale moim skromnym zdaniem nie ma chyba opcji na zagranie tej rundy rewanżowej, obym się mylił.

W 2015 roku świętowali awans do I Ligi,
teraz chcą zagrać w IV Lidze


Jak Trener myśli, jaką decyzję podejmie ŚZPN odnośnie rozgrywek?
To nie pytanie do mnie, od tego jest prezes i zarząd ŚZPN no i prezesi klubów. Będzie to na pewno bardzo trudna decyzja, bo obojętnie jaką decyzje podejmą to będą zwolennicy jak i przeciwnicy... Oby była to decyzja mocno przemyślana.

Niektóre kluby zrobiły transfery i mają nowych zawodników za których zapłaciły niemałe pieniądze. Większość będzie mieć umowy czy kontrakty do końca czerwca, a nie zagrają ani jednego meczu. Co w takim przypadku?
Jeżeli jakiś klub ma pieniądze, aby płacić bardzo wysokie zarobki na poziomie IV ligi, to chyba jest przygotowany na to finansowo - tu już trzeba się dogadać z zawodnikami. Tutaj prezesi klubów będą mieli ciężki orzech do zgryzienia.

Jak sobie radzą Pana piłkarze w obecnej sytuacji. Mają jakieś rozpiski indywidualne?
U nas w drużynie wszyscy dostali rozpiski indywidualne i jestem w stałym kontakcie z zawodnikami, cały czas trenują indywidualnie i z tego jestem zadowolony. Mamy założoną grupę, gdzie każdy wrzuca swoje treningi i pokazuje co zrobił. Nie robimy tak jak w innych klubach, że wrzucamy na stronę na FB i chwalimy się tym dookoła. Moim zdaniem nie oto w tym wszystkim chodzi

źródło: Lokalnapilka.pl
foto: 
facebook.com / Lokalnapilka.pl

FutbolJuraTV