Ciężko pracowaliśmy w okresie przygotowawczym i nie chcemy aby ta praca poszła na marne, dlatego też wiem, że każdy mój kolega nie odpuszcza - powiedział napastnik Szombierek Bytom Mateusz Kaiser.

  #ZostańWDomu

Podstawowe pytanie, jak zdrówko w czasie epidemii?
Bardzo dziękuję, wszystko w porządku, zdrowie dopisuje.

Proszę o podsumowanie okresu przygotowawczego?
Okres przygotowawczy z mojego punktu widzenia przepracowaliśmy bardzo dobrze. Może wyniki niektórych sparingów o tym nie świadczą, ale wszyscy wiemy jaką ostatecznie te rezultaty mają wagę. Najważniejsze jest to, co się pokazuje w trakcie meczy mistrzowskich. Zajęcia odbywały się 6 razy w tygodniu, w początkowej fazie to 5 jednostek treningowych + sparing, a następnie 4 jednostki i dwa sparingi. Cała kadra naszego zespołu podeszła do okresu przygotowawczego profesjonalnie i z dużym zaangażowaniem. Każdy zdawał sobie sprawę, że to bardzo ważna runda przed nami.

Proszę do dokończyć zdanie, po ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym kiedy przyszła pora na granie a wszystko......?
… zostało wstrzymane. Siła wyższa, najważniejsze jest zdrowie każdego z nas.

Trenujecie ? Czy masz rozpisany trening indywidualny?
Tak, mamy rozpisane treningi indywidualne. Ciężko pracowaliśmy w okresie przygotowawczym i nie chcemy aby ta praca poszła na marne, dlatego też wiem, że każdy mój kolega nie odpuszcza. Poza przygotowaniem motorycznym, trener chce abyśmy się rozwijali w rozumieniu gry i otrzymaliśmy również od niego ćwiczenia w tym zakresie.

Jak spędzasz wolny czas bez piłki? Bez piłki na żywo, piłki w tv bo wszystko odwołane?
Głównie z rodziną. Mogę teraz nadrobić ten czas, który ich kosztem poświęcam piłce.

Jaki film jaki byś polecił na ten czas bez futbolu?
Polecam aplikację Netflix, a jeśli chodzi o film, to od wielu lat moim ulubionym jest sześć części z głównym bohaterem Rocky Balboa.

Czy słuszne było na szczeblu którym Pan występuje odwołanie meczów?
Każdy by chciał grać, ale myślę, że skoro wszyscy mają zostać w domach, to dlaczego mamy być grupą uprzywilejowaną? Wszyscy musimy się włączyć w tą akcję, im szybciej minie ten koszmar, tym lepiej dla ogółu.

Kiedy wrócimy na boisko, jak myślisz?
Liczę, że rozgrywki ruszą w sierpniu, a na boisko będziemy mogli wyjść w lipcu.

źródło: własne
foto: szombierkibytom.com

FutbolJuraTV