Po decyzjach, które już zapadły na Słowacji czy w Anglii odnośnie lig amatorskich przeczuwam, że i u nas nie wznowimy rozgrywek - powiedział Prezes Zielonych Żarki Mateusz Garoński.

  #ZostańWDomu

Podstawowe pytanie, jak zdrówko w czasie epidemii?
Dziękuję, na szczęście moi bliscy i ja czujemy się dobrze.

Proszę o podsumowanie okresu przygotowawczego?
Z pracy jaką wykonał mój zespół jestem bardzo zadowolony. Mecze sparingowe pokazały, że stać nas na równorzędną grę z wyżej notowanymi przeciwnikami. Jestem przekonany, że liczylibyśmy się do końca w grze o awans. Szkoda jednak, że w tej rundzie raczej nie będzie nam dane tego pokazać.

Proszę do dokończyć zdanie, po ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym kiedy przyszła pora na granie a wszystko......?
Musieliśmy rozejść się do domów. Niestety...

Jakiś monitoring z Pana strony ?
Nie. Owszem mam z Zawodnikami kontakt, często rozmawiamy ale nie jest to forma monitoringu. Są na tyle świadomą grupą, że takich rzeczy nie muszę im przypominać.
Zawodnik musi wiedzieć, że nosząc koszulkę ze swoim nazwiskiem w głównej mierze reprezentuje siebie... wróci z tzw. "oponką" to z tej oponki każdy go zapamięta... (śmiech) Zważywszy na ich przeszłość... to gdzie grali, jak grali, ile tej piłce poświęcili pewnych rzeczy nie wypada. Jedną z tych rzeczy których nie wypada jest powrót po przerwie, wakacjach, świętach zaniedbanym.

Trzy warianty zakończenia rozgrywek

Trenujecie ? Czy masz rozpisany trening indywidualny?
Tak. Zawodnicy wiedzą co mają robić żeby podtrzymać formę, jednocześnie nie narażając siebie czy bliskich na ryzyko choroby. Wiadomo, że treningu na boisku tym nie zastąpią... ale trzeba sobie jakoś radzić.

Jak spędzasz wolny czas bez piłki? Bez piłki na żywo, piłki w tv bo wszystko odwołane?
Dla desperatów jest jeszcze liga białoruska, która rozgrywa swoje mecze... (śmiech) Mówiąc już zupełnie poważnie jest to idealny czas, żeby przyjrzeć się swojej pracy, poświęcić trochę czasu na jej ewaluacje. Z drugiej zaś może warto się wyłączyć i ten czas spędzić z bliskimi, zadbać o swoje zdrowie... Często w tej gonitwie zapominamy o tym co najważniejsze.

Jaki film jaki byś polecił na ten czas bez futbolu?
Przyznam, że nie jestem na bieżąco z kinem. Mam słabość do klasyki: Forrest Gump, Skazanani na Shawshank, Zielona mila...

A książkę ?
Tu już bardziej mogę coś polecić.. . Zależy co kogo interesuje. Jeżeli za kryterium miałbym przyjąć książkę, która dużo wniesie w życie każdego, bez względu na wykonywany zawód to na pewno "IMOPEKSIS" prof. Hucińskiego. W światku trenerskim bardzo dobrze znana, jak dla mnie punkt wyjścia jeśli chodzi o zarządzanie sobą, grupą, sytuacją konfliktową...  Ogólnie warto przyjrzeć się publikacją prof. Hucińskiego i jego współpracowników. Kładą zupełnie inne światło na pedagogikę, wychowywanie dzieci. Dorzucę jeszcze książkę Roberta Maurer'a "Filozofia Kaizen" dla osób, które chcą coś zmienić w swoich życiu, ruszyć z miejsca... gorąco polecam.

Czy słuszne było na szczeblu którym Pan występuje odwołanie meczów?
Na początku ta decyzja mogła wydawać się zbyt pochopna ale z perspektywy czasu uważam, że mimo wszystko to był dobry krok.

Kiedy wrócimy na boisko, jak myślisz?
Po decyzjach, które już zapadły na Słowacji czy w Anglii odnośnie lig amatorskich przeczuwam, że i u nas nie wznowimy rozgrywek. Wariant gdzie sezon jest anulowaniu i gramy od początku uważam za najbardziej sprawiedliwy. Nie wyobrażam sobie, że ktoś może awansować czy spaść z ligi po rozegraniu 50% meczów...

źródło: własne
foto:
własne

FutbolJuraTV