Liga już stała w blokach startowych i nagle okazało się, że wszystkie rozgrywki zostają zawieszone, wszystkie drużyny już chciały grać mecze o punkty, bo wiadomo, że ten okres przygotowawczy w zimie jest długi i nużący - powiedział trener Klubu Piłkarskiego Sarnów Grzegorz Żak.

  #ZostańWDomu

Zapytam na początek jak zdrowie i czy w klubie wszyscy zdrowi?
Ze zdrowiem u mnie wszystko w porządku i w klubie też wszyscy na tą chwilę cieszą się dobrym zdrowiem.

Niedawno widzieliśmy się na sparingach. Sparingi się skończyły i ...no właśnie. Wszyscy wiemy co się stało...
Tak, właśnie liga już stała w blokach startowych i nagle okazało się, że wszystkie rozgrywki zostają zawieszone, wszystkie drużyny już chciały grać mecze o punkty, bo wiadomo, że ten okres przygotowawczy w zimie jest długi i nużący. Niestety w obecnej sytuacji jest to nie możliwe.

Jak Trener myśli - choć wiemy jak wirus się rozwija szybko i raczej to już pewne, że nie zagramy - czy wg. Trenera będzie jeszcze szansa zagrać
Po tym jak to wszystko się rozwija szansa na wznowienie rozgrywek i dokończenie ligi jest bardzo mała.

 

Trzy warianty zakończenia rozgrywek

Jak Trener myśli, jaką decyzję podejmie ŚZPN odnośnie rozgrywek?
Jeżeli udało by się wznowić rozgrywki w połowie maja lub nawet na początku czerwca, to byłaby szansa dograć ligę z podziałem na grupy tak jak sugerował wiceprezes PZPN, ale jak tego nie uda się zrealizować, to związek będzie miał bardzo duży problem jak to wszystko rozwiązać.

Niektóre kluby zrobiły transfery i mają nowych zawodników za których zapłaciły niemałe pieniądze. Większość będzie mieć umowy czy kontrakty do końca czerwca, a nie zagrają ani jednego meczu. Co w takim przypadku?
Wiadomo, że kluby zawsze między rundami pozyskują zawodników, a to wiąże się z poniesieniem niemałych kosztów, w zaistniałej sytuacji rodzi się duży problem jak to rozwiązać. Ale jest to jeden z problemów, bo pojawią się następne, jak miasta czy gminy zachowają się co do rozliczenia dotacji dla klubów, a także sponsorzy, którzy wspierają swoje drużyny. Problem jest złożony i ciężko powiedzieć jak to wszystko teraz rozwiązać.

Jak sobie radzą Pana piłkarze w obecnej sytuacji. Mają jakieś rozpiski indywidualne?
Nasi zawodnicy nie mają rozpisanych indywidualnych treningów, ale są świadomi, że aby być zdrowym to trzeba dbać o swoje ciało nawet dla samego siebie.

Dziękuję za rozmowę i życzę Wam dużo zdrowia
Ja również dziękuję, pozdrawiam i życzę zdrowia!

źródło: Lokalnapilka.pl
foto:
 Kpsarnow.futbolowo.pl

FutbolJuraTV