No cóż nie jest łatwy okres dla grupy która prowadzi dosyć intensywny tryb życia, jakim są Trenerzy. Na co dzień nie ma czasami czasu aby zjeść porządny posiłek. - Kamil Batóg – trener UKS Przemsza Okradzionów

  #ZostańWDomu

Podstawowe pytanie, jak zdrówko w czasie epidemii?
Witam. Ze zdrowiem jak na razie wszystko dobrze. Nikt z zawodników jak władz klubu nie zgłaszał żadnych problemów zdrowotnych. Liczymy że będzie tak do końca przerwy w rozgrywkach.

Proszę o podsumowanie okresu przygotowawczego?
Okres przygotowawczy UKS Przemsza rozpoczęła od 21.01, a zakończył się 07.03,  o ile można to tak nazwać. Podczas tych siedmiu tygodni okresu przygotowawczego zawodnicy trenowali dwa razy w tygodniu na sztucznym boisku w Strzemieszycach – Dąbrowa Górnicza. Dodatkowo drużyna rozegrała 8 gier sparingowych z drużynami z ligi okręgowej, klasy A i B.  Pięć spotkań wygranych i 3 przegrane, więc nie jest to bardzo dobry wynik, ale z pracy zawodników jestem zadowolony. Oczywiście gry sparingowe pokazały również nasze słabsze strony nad którymi musimy się skupić już w okresie startowym.

Proszę do dokończyć zdanie, po ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym kiedy przyszła pora na granie a wszystko......?
A WSZYSTKO…. Zostało wstrzymane. Jest to dla zawodników, trenerów ale i całego społeczeństwa nowa sytuacja. Jest to problem globalny więc nie mamy na niego wpływu. Uważam że decyzja o zawieszeniu rozgrywek była bardzo dobra, gdyż zdrowie ludzkie jest najważniejsze! Ligę rozegramy w późniejszym terminie lub zakończymy na tym etapie i będziemy się przygotowywać do nowego sezonu, latem. Pozostaje nam czekać na dalszy rozwój sytuacji. 

22 dni bez futbolu #ZostańWDomu


Trenujecie ? Czy masz rozpisany trening indywidualny?
Treningi zostały wstrzymane, wszystkie obiekty sportowe w Dąbrowie Górniczej zostały zamknięte a więc nie mamy nawet gdzie trenować. Dodatkowo jak wcześniej wspomniałem, popieram decyzję o zawieszeniu rozgrywek a więc i treningów, to bardzo podobna forma. W dniu 18 marca zawodnicy dostali rozpiskę ćwiczeń które mogą wykonywać w domu lub w ogrodzie, to od nich indywidualnie zależy jak podejdą do tego zadania. W głównej mierze to ćwiczenia które mają zapobiec urazowości po powrocie na boiska piłkarskie, ale jest też kilka ćwiczeń w formie obwodowej poprawiającej siłę i wytrzymałość. 


Jak spędzasz wolny czas bez piłki? Bez piłki na żywo, piłki w tv bo wszystko odwołane?
No cóż nie jest łatwy okres dla grupy która prowadzi dosyć intensywny tryb życia, jakim są Trenerzy. Na co dzień nie ma czasami czasu aby zjeść porządny posiłek. Oczywiście jest to czas gdzie można się zatrzymać, przemyśleć i przeanalizować kilka spraw związanych z piłką nożną ale i codziennym życiu. Na pewno jest więcej czasu dla rodziny, i to chyba jedyna z pozytywnych części tej sytuacji. Oczywiście trening indywidualny w domu też jest na porządku dziennym. Jest też kilka książek które zostały odłożone na bok z powodu codziennej gonitwy…

Jaki film jaki byś polecił na ten czas bez futbolu?
Pierwsza myśl jaki przyszła do głowy to GOL, miło wspomnieć dawny czas marzeń. Oczywiście programy sportowe wyszły naprzeciw braku piłki na żywo i co rusz dostarczają nowe programy które też są bardzo interesujące.

Czy słuszne było na szczeblu którym Pan występuje odwołanie meczów?
Jak już wspomniałem, TAK.

Kiedy wrócimy na boisko, jak myślisz?
Trudne pytanie, sytuacja nadal jest dynamiczna.

źródło: własne
foto:
własne

FutbolJuraTV