POCZĄTEK ROKU / STWORZENIE SZTABU SZKOLENIOWEGO
W styczniu dostałem propozycje objęcia Klubu Unia Dąbrowa Górnicza. Od razu miałem pomysł na sztab i jednym z moich warunków było to aby zasilił go Wojtek Białek. Znałem Wojtka wcześniej i wiedziałem, że Jego osoba na pewno wniesie dużo praktycznych rzeczy do Klubu i szatni. Tak tez się stało.

ZAŁOŻENIA I OCZEKIWANIA
Od zarządu Klubu nie dostaliśmy jasnych sygnałów że walczymy o awans. Myślę, że z biegiem czasu nasza wspólna praca przekonała wszystkich do naszej piłki, co spowodowało, że apetyty wzrosły. Zapominamy już o rundzie jesiennej i skupiamy się na kolejnej a wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej.

FINAŁ PUCHARU POLSKI 2019/2020
Puchar Polski to świetna przygoda dla naszego klubu. Przede wszystkim to czas należący do młodzieży, której nie brakuje w Unii. Dwa finały w jeden rok i to dwa zwycięskie. Na szczeblu podokręgu Sosnowiec jeszcze nikomu się to nie udało, tak więc napisaliśmy spory rozdział historii klubowej i dąbrowskiej piłki.

POCZĄTEK SEZONU 2020/21 I COVID19 COVID
pojawił się w Polsce w połowie marca tuż przed pierwszym meczem ligowym rundy rewanżowej. Dla wszystkich była to całkiem nowa i trudna sytuacja, co spowodowało, że nie wiedzieliśmy jak zaplanować okres pracy i nie mogliśmy zrealizować swojego planu pracy z uwagi na wprowadzone obostrzenia (zakaz zgromadzeń). Po okresie przygotowawczym rozgrywki zostały wstrzymane i musieliśmy zaplanować pracę od początku, to dynamiczny czas z którego wyszliśmy obronna ręką.

PRZEŁOMOWY MECZ
Przełomowym meczem było wyjazdowe starcie z Przemszą Siewierz zakończone zwycięstwem 3:2.Było to ciężkie spotkanie dzięki, któremu zdobyliśmy duży materiał do analizy i jeszcze lepszej pracy. Od tego momentu zaczęliśmy piąć się w górę w tabeli.

PARTNERSTWO KS MYDLICE DĄBROWA GÓRNICZA
Cieszymy się że w tym roku wykonaliśmy kawał pracy związanej z naszym partnerem Akademia KS Mydlice. Podpisaliśmy umowę o szkoleniu młodzieży, która daje im otwartą furtkę do naszego Klubu. Teraz jesteśmy na etapie tworzenia systemu pracy w odpowiednich kategoriach wiekowych. Wspólnie zrobimy więcej.

SPONSORZY
Dzięki sponsorom: Silent Trade Energy, DSS Recykling i partnerstwie z AP-SPORT, mogliśmy funkcjonować w silnej IV lidze i reprezentować miasto na arenie piłkarskiej, co pokazuje że są w tym mieście osoby, które wiele robią dla dobra dąbrowskiej piłki. Dziękujemy i działamy dalej

PRO JUNIOR SYSTEM
Stawianie na młodzież doprowadziło do wyróżnienia naszego zespołu przez PZPN m.in. klasyfikacja pro junior system. Odbiło się to szerokim echem, coraz więcej naszych zawodników zostało zaproszonych na testy przez inne kluby. W minionym roku nasz wychowanek Mateusz Flak trafił do GKSu Katowice i mocno walczy o miejsce w pierwszym składzie, tym samym wielu naszych innych zawodników jest testowanych w klubach z poziomu centralnego. Jesteśmy z tego dumni!

GRUPA JUNIOR W UNII DĄBROWA GÓRNICZA
Zapotrzebowanie na młodych zawodników jest ogromne, jesteśmy pewni że rozwój młodzieży jest to dla nas najlepsza drogą do osiągania celów. Udało nam się reaktywować zespół juniorski. Od samego początku zainteresowanie było duże. Na pierwszym treningu pojawiło się 15 zawodników. Czekamy na kolejnych, ale to już po nowym roku. 

 

Link reklamowy: OTWÓRZ KONTO w BETFAN z FutbolJura , WPŁAĆ I GRAJ BEZ RYZYKA! WYGRYWASZ lub kasa wraca do Ciebie! 600 złotych BEZ RYZYKA!!!

źródło: uniadg.futbolowo.pl foto: Unia Dąbrowa Górnicz Facebook - Adam Tryba

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.

FutbolJuraTV