Rozegraliście dziesięć meczy, miejsce w tabeli na pewno nie zadowala czym to jest spowodowane ?
Mamy zaległa kolejkę ze Śląskiem Świętochłowice plus już jesteśmy po pauzie.  Miejsce nie jest na pewno zadowalające. Po częściej jest to spowodowane kontuzjowani które nas dotknęły. W pewnym momencie nie mogliśmy skorzystać z 6-7 zawodników. Powoli Ci zawodnicy wracają do treningu. Brakowało nam tez koncentracji w całym meczu bo mieliśmy albo 1-wszą albo druga polowe dobra. W meczu z rezerwami Rakowa ta koncentracja była już odpowiednia ale brakło nam szczęścia bo bramkę straciliśmy w ostatniej sytuacji meczowej i w dodatku po rykoszecie.

Panie Trenerze jak Pan motywował zespół który przegrał sześć ostatnich spotkań ligowych przed meczem z wiceliderem?
Nie jest łatwo podnieść morale drużyny po kilku porażkach tym bardziej ze w kilku z nich zasłużyliśmy na punkty. Robiłem wszystko żeby drużyna wierzyła w to co robimy i w końcu przyjdzie efekt i tak się stało. Na pewno dodatkowych bodźcem były fakt, że były to derby które zawsze dają dodatkowego kopa.

Trzy punkty wywalczyła cała drużyna ale głównymi autorami są Kamil Zemanek oraz Jakub Matyja oni w głównej mierze przyczynili się do wygranej?
Cały zespół zasłużył na pochwałę. To ze Kamil zachował czyste konto to praca całej drużyny w fazie obrony, natomiast bramka Kuby to również praca wszystkich bo ktoś musiał znaleźć podaniem Matyje, inny musiał wykonać działanie bez piłki żeby doszło do tej sytuacji. Brawa należą się całej drużynie.

Teraz Sarmacja Będzin w delegacji nie będzie to łatwy rywal jaka taktyka zagracie to spotkanie czy już dziś remis wziąłby Pan w ciemno?
Liga pokazuje ze każdy rywal jest trudny. Chyba pierwszy raz od wielu lat nie ma typowego faworyta ligi. Każdy z każdym wygrywa. Taktyki zdradzał nie będę wiemy na co stać rywala bo każdego przeciwnika staramy się analizować i obserwować pod katem działań indywidualnych jak i zespołowych. Chcielibyśmy w końcu z delegacji przywieźć jakaś zdobycz wiec będziemy oczywiście walczyć o trzy punkty jak w każdym meczu a zielone plac w sobotę to zweryfikuje czy się uda.

źródło: własne
foto:
własne

FutbolJuraTV