EFEKT NOWEJ MIOTŁY, LIDER POKONANY
W sobotnie popołudnie kibice zgromadzeni na obiekcie w Bytomiu oglądali inną drużynę Zielonych, chociaż nazwiska te same. W zasadzie obserwując poczynania zawodników na boisku nie było widać różnicy 19 punktów w tabeli, które dzieliło zespoły. Bardzo szybko to Zieloni otworzyli wynik, bo już w 12 minucie Kaiser dostał podanie, uwolnił się od obrońców i w sytuacji sam na sam nie dał szans Adamkowi. W 27 minucie Moritz podaje do Mańko, ten wjeżdża w pole karne, sam na sam, bramkarz, rzut rożny. W 30 minucie bomba Filipa Maziarza, rzut rożny. W 38 minucie znakomita szansa Zielonych, Moritz wbiega z piłką w pole karne, mija bramkarza, ale zabrakło pół metra, aby zdążyć jeszcze dogonić piłkę i wpakować do siatki gości. Druga połowa rozpoczyna się od akcji gości, uderzenie zza pola karnego, Latka wspólnie z poprzeczką ratują Zielonych. W 55 minucie ponownie goście groźnie, Latka wygrywa pojedynek sam na sam. W 57 minucie świetne podanie w tempo z lewej strony Juraszczyka, Moritz w rytmie uderzenie z pierwszej piłki, pomimo asysty obrońców bramkarz gości nie miał szans na obronę tego uderzenia - 2:0. W 77 minucie Moritz zostaje sfaulowany w polu karnym, sędzia odgwizduje rzut karny. Piłkę ustawia Rybak, uderza na lewy słupek, bramkarz wyczuł sytuację i wygrywa ten pojedynek. Akcja gości, próba szybkiego przeniesienia akcji pod naszą bramkę, Łebko fauluje zawodnika gości, za co dostaje drugą żółtą kartkę i opuszcza boisko. A chwilę później Moritz rewanżuje się Juraszczykowi, zaliczając asystę, uderzenie Jury mocne i celne, bramkarz bez szans po raz kolejny - 3:0. Chwila rozprężenia w naszych szeregach i 2 minuty później to goście cieszą się z pierwszej bramki, głową piłkę wpakował do naszej siatki Kocurek.

źródło:  facebook.com/uniakosztowy