W ostatnim meczu kontrolnym „Dwójka” poradziła sobie z rywalem z częstochowskiej b-klasy. Goście poczynali sobie dzielnie do przerwy na wodę. W 5 minucie ustrzelili słupek, później, stworzyli kilka sytuacji, w których nie znacznie chybili. Zemściły się strasznie, krótko przed przerwą Piliczanie wypunktowali ich, niczym wytrawny bokser


Pucharowe zmagania w podokręgu sosnowieckim nabierają powoli rumieńców. W środę w ćwierćfinale tych rozgrywek finalista poprzedinej edycji Szczakowianka zmierzy się z Przemszą Siewierz przed własną publicznością.

Za nami już dwie rundy Pucharu Polski. Szczakowianka jak dotychczas pokonała zespół SKS Łagisza 3:2, a w drugiej rundzie miała sporo szczęścia i trafiła na wolny los. Teraz za to czeka ją trudne zadanie i wymagający rywal.

Przemsza Siewierz na co dzień gra w tej samej grupie IV ligi, co Szczakowianka. W ostatnich latach oba zespoły grywały ze sobą wyjątkowo często – zarówno w meczach towarzyskich, jak i o stawkę. W poprzednim sezonie Drwale po ciekawym spotkaniu ograli Przemszę w półfinale Pucharu Polski, wygrywając 3:2. W 2016 roku górą z kolei byli siewierzanie, którzy wówczas wygrali 3:1. W obecnych rozgrywkach Przemsza ma na swoim koncie dwie wygrane. W pierwszej rundzie 3:1 ograła ekipę RKS-u Grodziec, natomiast w 1/8 finału bez problemów 4:1 pokonała grające w okręgówce Źródło Kromołów. W lidze siewierzanie mają na swoim koncie 2 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki. W ostatniej kolejce Przemsza sensacyjnie ograła niepokonaną jak dotychczas ekipę Znicza Kłobuck 2:1.

Wszystko wskazuje na to, że w środę czeka nas zacięte i wyrównane spotkanie, a każdy wynik będzie możliwy. Serdecznie zapraszamy na stadion w Szczakowej – początek meczu o godzinie 17:00.

Sztab szkoleniowy Warty Zawiercie na pewno wybierze się do Rogoźnika aby podejrzeć sobotniego rywala z którym zmierzą się podopieczni Roberta Majchrzaka. Unia Dąbrowa Górnicz ma za sobą ciężki bój z rezerwami Rakowa Częstochowa z resztą wygrany dwa do zera natomiast teraz przyjdzie się zmierzyć z drużyną która ma aspiracje na IV Ligę. Warto podkreślić, iż Unia Dąbrowa Górnicza broni trofeum a w obecnej kampanii pucharowej autorami bramek są głownie nastolatkowie.

ćwierćfinał - 9/16 września godzina 16:45/17:00

[17:00] Szczakowianka Jaworzno – Przemsza Siewierz

[16:45] Cyklon Rogoźnik – Unia Dąbrowa Górnicza

[16:45] UKS Zagłębiak Tucznawa – LKS Ostoja Żelisławice

[16:30 / 16 września] Tęcza Błędów – Sarmacja Będzin

źródło: Facebook Unia Dąbrowa Górnicza / Szczakowianka.pl
foto:
Szczakowianka.pl

źródło: szczakowianka.pl
foto:
własne

FutbolJuraTV