W nowym sezonie kolejna edycja Pucharu Polski na szczeblu podokręgu sosnowieckiego rusza wyjątkowo wcześnie, bo 5 sierpnia. Tym razem rozgrywki odbywać się będą według nieco zmienionego regulaminu, a wszystkie drużyny rozpoczną rywalizację od I rundy. 5 sierpnia punkt 17:30 zaczynamy Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec trzydzieści drużyn na starcie w tym obrońca trofeum Unia Dąbrowa Górnicza oraz sześć drużyn z naszego regionu.

5 sierpnia punkt 17:30 zaczynamy Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec trzydzieści drużyn na starcie w tym obrońca trofeum Unia Dąbrowa Górnicza oraz sześć drużyn z naszego regionu. Już wiadomo, że w kolejnej rundzie ktoś dostanie wolny los bo zostanie piętnaście drożyn co za tym idzie siedem par plus jeden wolny los utworzą zestaw par 1/4 finału lub jak kto woli ćwierćfinałowe.

Podopieczni Bogdana Szadkowskiego już zameldowali się w 1/4 finału bowiem drużyna kryjąca się pod nazwą VICBUD Dąbrowa Górnicza która miała zagrać z Źródłem Kromołów zrezygnowała i jest walkower.

Najważniejsze w ekipie prowadzonej przez Roberta Majchrzaka wszyscy znakomicie się czują i są głodni.. gry. Warta Zawiercie zagra na obiekcie Górnika Niwka z Czarnym Sosnowiec drużyną A Klasy, jak to było w poprzednich edycjach powinni zagrać zawodnicy którzy grają mniej jednak w obecnej sytuacji wszyscy grają mało bo prócz sparingów od listopada drużyna rozegrała jeden oficjalny mecz ze Śląskiem Świętochłowice prawie dwa tygodnie temu, już w sobotę wyjazd do Ornontowic na mecz z Gwarkiem więc ciężko będzie wywróżyć jaki dziś skład wybiegnie na mecz z Czarnymi. Choć rywal z A Klasy to patrząc po  sparingach przegrał z Niwami Brudzowice 3:4, wygrał 5:3 z Błękitnymi Sarnów, przegrali 3:5 z Górnikiem Wojkowice, wygrali z Górnikiem Piaski 4:0 i pokonali 6:4 Ostoję Żelisławice. Strzelają dużo bramek, ale dużo i tracą jednak sparingi to co innego w porównaniu do meczu o stawkę a A Klasa Sosnowiec jeszcze nie ruszyła. Dlatego pomimo, iż jest to zespół A Klasy o krótkiej historii istnienia wrócili przed rokiem po ośmiu latach bez sekcji męskiej piłki nożnej.

Warto też zwrócić uwagę na fakt iż, w nowym sezonie kolejna edycja Pucharu Polski na szczeblu podokręgu sosnowieckiego rusza wyjątkowo wcześnie, bo 5 sierpnia. Tym razem rozgrywki odbywać się będą według nieco zmienionego regulaminu, a wszystkie drużyny rozpoczną rywalizację od I rundy. Losowanie okazało się całkiem łaskawe dla jaworznickich Drwali, a los przydzielił ekipę grającą o dwa szczeble niżej – zespół SKS Łagisza. Ekipa z Łagiszy na co dzień grywa w sosnowieckiej A klasie i radzi sobie tam całkiem dobrze. SKS w poprzednim sezonie zajął wysokie 5. miejsce w lidze i na pewno postara się o sprawienie niespodzianki w pucharze. Szczakowianka ostatni raz mierzyła się z SKS-em w sezonie 2018/19. Wówczas Drwale jesienią na wyjeździe ograli rywala 3:1, natomiast wiosną do meczu nie doszło – goście bowiem nie dotarli już do Jaworzna. Zgodnie z regulaminem mecz pucharowy rozgrywany ma być na boisku zespołu z niższej ligi, dlatego też Drwali czeka wyjazd. Biało-Czerwoni liczą na udany początek pucharowej przygody, a mecz będzie dobrą okazją do przeglądu kadry.

Ciekawie zapowiada się pojedynek RKS Grodziec z Przemszą Siwierz. RKS ostatnie spotkanie rozegrał przed tygodniem z rezerwami Rakowa Częstochowa przegrane zero do jednego w którym to drużyna  nie potrafiła stworzyć sobie 100% sytuacji pod bramką rywala, miała za mała siłę rażenia, mimo że długimi momentami zespół Rakowa był zamknięty na ich połowie. Grodziec miał również bardzo dużo stałych fragmentów gry ale brakowało szczęścia. Trzeba też oddać zespołowi z Częstochowy że bardzo dobrze się bronił. Natomiast Przemsza zremisowała z AKS Mikołów, w którym miała swoje sytuacje aby wygrać, zabrakło wykończenia, w pierwszej połowie Dębol troszeczkę przestrzelił, a w drugiej wystarczyło lepiej dostawić nogę i udało by się zainkasować trzy punkty, ale jak mówi powiedzenie, nie idzie wygrać meczu to go zremisuj.  Remis dzięki Michałowi Boreckiemu który obronił rzut karny.         

I runda - 5 sierpnia godzina 17:30

VICBUD Dąbrowa Górnicza 0:3(wo) LKS Źródło Kromołów

LKS Strażak Mierzęcice - KP Gminy Psary

UKS Przemsza Okradzionów - KP Sarnów

KS Czarni Sosnowiec - KP Warta Zawiercie

SKS Łagisza – JSP Szczakowianka Jaworzno

LKS Skalniak Kroczyce – MKS Górnik Wojkowice

LKS Iskra Psary – UKS Zagłębiak Tucznawa

KS Giebło – KS Niwy Brudzowice

RKS Grodziec – LKS Przemsza Siewierz

LKS Tęcza Błędów – Zagłębie II Sosnowiec

KS Górnik Piaski – KS Unia Dąbrowa Górnicza

LKS Jedność Strzyżowice – LKS Ostoja Żelisławice

CKS Czeladź – KS Cyklon Rogoźnik

MKS Poręba – BKS Sarmacja Będzin

MKS Łazowianka Łazy – KS Unia Ząbkowice

źródło: własne / szczakowianka.pl
foto:
własne

FutbolJuraTV