Sezon rozpoczęliśmy falstartem. Związane to było m.in. jak się później okazało z niesłusznymi roszczeniami ze strony zarządu MKS-u Poręba i zawieszeniem pięciu zawodników w rozgrywkach przez komisję dyscypliny podokręgu Sosnowiec. Już w pierwszym meczu przegraliśmy na własnym boisku 0-4. Na całe szczęście odwołanie ze strony klubu i zawodników do drugiej instancji poskutkowało, Skalniak na drugi mecz wyszedł w pełnej obsadzie i dzięki temu wygraliśmy z lokalnym rywalem z Poręby 6-0. To dobrze wróżyło na przyszłość, jednak chwilę później znów dopadły nas problemy związane z absencją zawodników w związku z pracą, kontuzjami Dawida Gajdy, Pawła Spyry ale i również wyjazdem Patryka Otczyka - powiedział grający trener Skalniaka Kroczyce.

To wszystko ograniczyło nasze możliwości przez co graliśmy w kratkę, z silnymi drużynami punktowaliśmy, by później z drużynami usytuowanymi z dołu tabeli nie zyskać choćby punktu. Należy również wspomnieć o prawie trzy tygodniowej przerwie związanej z kwarantanną całej drużyny. Mimo tych wszystkich przeciwności jakie nas spotkały w tej rundzie, razem stawiliśmy czoła przeciwnością losu i staraliśmy się wygrać jak najwięcej. Cześć meczy wygraliśmy spektakularnie jako drużyna gdzie potrafiliśmy zdominować rywala by ten grał wyłącznie na naszych zasadach, w innych spotkaniach dobre predyspozycje indywidualne jak Mateusza Kozłowskiego w Dąbrowie Górniczej, Dawida Wasika z Okradzionowem, Michała Sokołowskiego w Sosnowcu, Kamila Jastrząbka czy wiele innych pomogły nam zdobyć cenne punkty. Można śmiało wyciągnąć wnioski że mamy silne osobowości, które potrafią w pojedynkę rozstrzygnąć o wyniku spotkania, ale również mamy dobrą drużynę która potrafi zaskoczyć każdą inną. Wiem że Skalniak ma ogromny potencjał personalny i może osiągać dużo lepsze rezultaty niż dotychczas, jednak nie udało mi się jeszcze wyciągnąć maksimum z tej drużyny. Wierzę że w przyszłej rundzie dzięki ciężkiej pracy całej drużyny wypracujemy wspólny kolektyw przez co osiągniemy większy dorobek punktowy niż dotychczas - dodał Damian Kot.

Ze swojej strony pozostaje mi podziękować zarządowi Skalniaka Kroczyce za wiarę w mnie i możliwość pracy w klubie, kadrę za to że możemy tworzyć wspólnie drużynę i razem dzielić swoja pasję na boisku oraz kibiców że potrafią być z nami nawet w tych najgorszych czasach oraz za otrzymane wsparcie. To wszystko dało nam 7 miejsce z liczb 23 punktów. Cieszę się że klub w Kroczycach otacza tylu wspaniałych ludzi, wierzę że razem możemy więcej. Z tego miejsca chciałbym w imieniu swoim, drużyny Skalniaka oraz Zarządu klubu życzyć czytelnikom wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, żeby przyszły rok był dużo lepszy i mniej zwariowany niż poprzedni. Życzyłbym również Nam wszystkim byśmy trwali w zdrowiu oraz szybkiego powrotu na zielone boiska - zakończył szkoleniowiec Skalniaka Damian Kot.

Link reklamowy: OTWÓRZ KONTO w BETFAN z FutbolJura , WPŁAĆ I GRAJ BEZ RYZYKA! WYGRYWASZ lub kasa wraca do Ciebie! 600 złotych BEZ RYZYKA!!!

źródło & foto: Skalniak Kroczyce Facebook

Użytkownicy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wprowadzane przez siebie treści KOMENTARZY jak i szkody powstałe w wyniku ich zachowania.

FutbolJuraTV