W pełnej mobilizacji i gotowości wszyscy oczekują na pierwszy mecz ligowy. Oto co o okresie przygotowawczym oraz zbliżających się rozgrywkach ligowych mówi prezes Zarządu KP Warta Zawiercie Dawid Zawrin.

Po długiej przerwie 8 czerwca pierwsza drużyna wróciła do systematycznych treningów, a zarząd poczynił plany na najbliższe miesiące. Skupiliśmy się przede wszystkim na startach drużyn w rozgrywkach ligowych, gdyż to zawsze duże wyzwanie wymagające dobrej organizacji i odpowiedniego przygotowania. Przypomnę, że oprócz pierwszej drużyny, która na boiska ligowe wyjdzie już 25 lipca mamy jeszcze zespoły Akademii oraz drużynę kobiecą. Pozostałe drużyny zobaczymy w rozgrywkach ligowych już pod koniec sierpnia” – mówi Dawid Zawrin, prezes Zarządu KP Warta Zawiercie.

 

Przygotowania pierwszej drużyny rozpoczęły się bardzo intensywnie, ponieważ było bardzo mało czasu do rozpoczęcia sezonu piłkarskiego 2020/2021, a ograniczenia związane z epidemią ograniczały także nasze plany i założenia. Przez trzy miesiące od marca do czerwca, gdy nie było możliwości realizowania systematycznych treningów piłkarze trenowali we własnym zakresie. Jednak to nie to samo, każdemu z nas brakowało sportowego życia, dlatego wszyscy wrócili na boisko z wielkim entuzjazmem i zapałem do pracy – podkreśla Dawid Zawrin.
 
Jeżeli chodzi o minione tygodnie skupiliśmy się głównie na trenowaniu oraz rozgrywaniu sparingów. Za nami kilka ciekawych spotkań m.in. z drużynami: Zieloni Żarki, Jedność Przyszowice, Jutrzenka Giebułtów, Unia Oświęcim. Jeżeli chodzi o zawodników rozmowy rozpoczęły się również z dużym opóźnieniem, jednak udało nam się pozyskać trzech nowych zawodników: Sławomira Liberskiego i Neisona Antunes Pereirę oraz Pawła Gajeckiego. Pozostały skład drużyny pozostał bez większych zmian – zaznacza prezes Warty.
 
Mamy nadzieję, że w tym sezonie pierwsza drużyna zapewni kibicom wielu niezapomnianych wrażeń sportowych. Mamy także nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby rozegrać wszystkie mecze w nadchodzącym sezonie. Zapraszamy naszych wiernych Kibiców do wspólnego kibicowania” - dodaje Dawid Zawrin.

źródło: KP Warta Zawiercie Facebook
foto:
własne

FutbolJuraTV