Kroczyce od zawsze były dla mnie ważnym miejscem na mapie, mieszka tutaj obecnie moja babcia, a za młodu mnóstwo czasu spędzałem u dziadków, również bardzo często chodziłem z dziadkiem na mecze Skalniaka i mogę tylko żałować, że nie zobaczy mnie z trybun w barwach swojej drużyny - powiedział napastnik Skalniaka Kroczyce Łukasz Będkowski.

#52DniBezFutbolu_ZostańWDomu

Jak znalazłeś się w Skalniaku?
Cześć, do drużyny Skalniaka dołączyłem w marcu tego roku, na zasadzie transferu definitywnego ze Źródła Kromołów. Po rocznym pobycie w Źródle uznałem, że mój czas minął i zacząłem myśleć o zmianie, w lutym zadzwonił do mnie Damian z informacją, że przejął drużynę Skalniaka. Poznaliśmy się grając wspólnie u Trenera Szadkowskiego w Kromołowie, od razu znaleźliśmy nić porozumienia, dogadujemy się świetnie na boisku jak i poza nim, więc zacząłem również rozważać tę propozycję. Prezes Adam Lenartowicz oraz v-ce prezes Łukasz Pasierb okazali się bardzo konkretnymi facetami z ciekawym pomysłem na klub, z kolei drużyna mimo obecnego miejsca w tabeli jest na wysokim poziomie sportowym. Skalniak umożliwił mi zarówno możliwość pracy z młodzieżą co również wpłynęło na moją decyzję. Transfer ma też charakter sentymentalny, Kroczyce od zawsze były dla mnie ważnym miejscem na mapie, mieszka tutaj obecnie moja babcia, a za młodu mnóstwo czasu spędzałem u dziadków, również bardzo często chodziłem z dziadkiem na mecze Skalniaka i mogę tylko żałować, że nie zobaczy mnie z trybun w barwach swojej drużyny.

Co robisz w wolnym czasie, żyjesz piłką cały czas czy masz jeszcze jakieś inne hobby?
Piłka od zawsze stanowiła główną część mojego życia, obecnie również mimo niższego poziomu rozgrywek podchodzę do niej w ramach możliwości jak najbardziej profesjonalnie. Wolny czas lubię spędzać aktywnie najczęściej z moimi psami, często sięgam też po książki lub oglądam filmy ale oczywiście najwięcej radości przynosi mi dobry mecz ligi angielskiej czy ligi mistrzów. Jeśli chodzi o zainteresowanie pozasportowe jest to niewątpliwie muzyka, śledzę od dawna polską scenę hip hopową i spędzam dużo czasu słuchając tego właśnie gatunku.

Kolejna drużyna wznawia treningi

Co poradzisz młodym zawodnikom, którzy dopiero zaczynają swoją karierę?
Młodszym zawodnikom, nie tylko moim podopiecznym ale wszystkim początkującym piłkarzom doradzę aby uparcie dążyli do realizacji swoich celów, ładniej mówiąc do spełnienia marzeń. Najważniejsze to stale się rozwijać i pokonywać gorsze momenty nie tracąc przy tym nadziei na sukces. Kluczowa jest również pewność siebie która powinna charakteryzować wszystkich którzy chcą dokonać czegoś ponadprzeciętnego.

Kto był twoim idolem w dzieciństwie?
Jestem z pokolenia które czekało cały tydzień na mecze Ronaldinho, moim zdaniem człowieka którego można nazwać żywą definicją "radości z gry w piłkę". Do dziś staram się naśladować jego zagrania oraz z nostalgią oglądam powtórki spotkań w których z łatwością objeżdżał przeciwników. Uważam, że jest On jedyny w swoim rodzaju i jedynie możemy żałować, że tak szybko zakończył grę na najwyższym poziomie. Jednak wspominam też zawsze, że lokalnym idolem za dzieciaka dla mnie jak i wielu innych chłopaków z Żarek był Paweł Cupiał który imponował swoją ambicją i oddaniem dla drużyny. Kiedy w młodym wieku dołączyłem do drużyny seniorów Paweł również bardzo mi pomógł poprzez jego pozytywny stosunek do młodzieży, co z upływem czasu zaczynam coraz bardziej doceniać. Pozdrawiam Paweł i do zobaczenia na boisku!

Wiesz co będziesz robił po tym jak skończysz z piłką?
Ciężko mi sobie wyobrazić, że będę musiał skończyć kiedyś grę w piłkę, na pewno chciałbym zostać w zawodzie jako trener, chociaż bardzo ciężko to porównać z bezpośrednim udziałem w meczu z pozycji zawodnika. Bardzo cieszę się, że Skalniak umożliwił mi rozwój w tym kierunku, mam nadzieję, że nasza współpraca będzie przynosiła efekty dla obu stron. Nie rozmyślam w dużym stopniu o tym co będzie za 10 czy więcej lat, obecnie podjąłem wyzwanie piłkarskie w Kroczycach i skupiam się na tym, aby wraz z całą drużyną odnosić sukcesy w barwach Skalniaka.

Pozdrawiam kolegów z drużyny, zarząd oraz wszystkich kibiców.

źródło: skalniakkroczyce.blogspot.com
foto:
Facebook

FutbolJuraTV