Pomimo, iż niestety jest taka sytuacja i nie możemy spotykać się na treningach z kolegami, to jesteśmy cały czas w kontakcie z trenerem i nie próżnujemy. Każdy indywidualnie pracuje nad podtrzymaniem tego, co w okresie przygotowawczym sobie wypracował i szkoda byłoby, żeby nasza ciężka praca poszła na marne - powiedział obrońca Piliczanki Pilica Mariusz Węglarz.

  #51DniBezFutbolu_ZostańWDomu

Podstawowe pytanie, jak zdrówko w czasie epidemii?
Witam, dziękuję, na zdrówko nie narzekam. Można powiedzieć, że jestem w pewnym stopniu pod codzienną kontrolą, ponieważ w pracy mam mierzoną temperaturę, więc jakby było coś nie tak, to można szybko reagować.

Od zakończenia okresu przygotowawczego już upłynęło trochę czasu gdyby dziś sezon został wznowiony to bez problemu pojawiasz się na boisku gotowy do gry, całe 90 minut dasz radę zagrać?  
Jestem cały czas przygotowany na to jak by miały być wznowione rozgrywki- biorę sprzęt, pojawiam się w klubie, wchodzę na boisko (oczywiście, jeżeli trener postawiłby na mnie, (śmiech)) i daję z siebie 100 %, a nawet więcej. Myślę, że 90 minut, na spokojnie, dałbym radę rozegrać. Pomimo, iż niestety jest taka sytuacja i nie możemy spotykać się na treningach z kolegami, to jesteśmy cały czas w kontakcie z trenerem i nie próżnujemy. Każdy indywidualnie pracuje nad podtrzymaniem tego, co w okresie przygotowawczym sobie wypracował i szkoda byłoby ,żeby nasza ciężka praca poszła na marne.

Proszę do dokończyć zdanie, po ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym kiedy przyszła pora na granie a wszystko......?
.....szło w dobrym kierunku, zgranie, taktyka, kondycja, towarzyszyła nam dobra atmosfera w zespole, to nagle dotarła do nas informacja o przesunięciu rozpoczęcia rundy, a później o zawieszeniu rozgrywek, aż do odwołania. Teraz możliwe, że w ogóle w tej rundzie nie zagramy, a przecież każdy z nas był nastawiony na walkę o każdy metr boiska, o każdy punkt, o każdą piłkę, ale niestety, nic na to nie poradzimy. Zdrowie jest najważniejsze. Tak jak mówiłem wcześniej, trenujemy indywidualnie.

Na początek sześciu zawodników plus trener


Trening indywidualny w miejscu zamieszkania?
Tak, trenuję w swojej miejscowości, co mogę zrobić przed domem, to robię, np. zabawa z piłką lub jakieś ćwiczenia, a bieganko, to już wybieram się na boisko i tam realizuję, to co trener nam przekaże.

Jak spędzasz wolny czas bez piłki? Bez piłki na żywo, piłki w tv bo wszystko odwołane?
W obecnej sytuacji ciężko coś zorganizować, ponieważ, jak wiemy, prawie wszystko pozamykane, ale w domu zawsze czekają jakieś książki do przeczytania, więc można nadrobić (śmiech). Albo odkurzyć jakieś stare gry planszowe, na które wcześniej nie mieliśmy zbyt dużo czasu i pograć z rodziną.

Jaki film/książkę by Pan polecił na ten czas bez futbolu?
Ciężko coś polecić, ponieważ każdy ma swój gust. Jeden lubi komedie, drugi horrory. A co do książek, to myślę, że osoba interesująca się piłką nożną mogłaby odświeżyć sobie, np. historię swojego ulubionego klubu, życiorys legendy piłki nożnej. Ja osobiście jestem na etapie czytania książki pt.: "Moja Legia" autorstwa Wojciecha Hadaja, długoletniego spikera warszawskiej Legii- polecam.

Serial Dom z papieru oglądałeś? Jeśli tak to czy podobał Ci się 4 sezon? Jeśli nie to czy słyszałeś o takiej produkcji i czy masz zamiar go obejrzeć?
Nie, niestety nie oglądałem, myślę,że skuszę się w przyszłości.

Myśli że wrócimy na boisko w sezonie 2019/2020? Kiedy w ogóle wrócimy?
Bardzo bym chciał, ale obiło mi się o uszy,że niższe ligi, niestety, nie ruszą.

Gdyby sezon nie został dograny jaką opcje jego rozstrzygnie byś wybrał: a) anulowanie sezonu b) uznanie sezonu na aktualny stan, z z awansami i spadkami c) uznanie sezonu na aktualny stan tylko z awansami. I dlaczego właśnie taki wybór dokonałeś ?
Myślę, że jak dla mnie, to anulowanie sezonu. A dlaczego? Jeśli sezon miałby się skończyć tylko jedną rundą, to trochę niesprawiedliwe, ponieważ walczysz przez dwie rundy o awans, pozostanie w lidze i o najwyższe miejsce w tabeli, ale tak jak mówię, to jest moje zdanie. Dziękuję serdecznie za wywiad. Wszystkim życzę zdrowia i szybkiego powrotu na zielone murawy. Wrócimy silniejsi !!!

źródło: własne
foto:
Facebook

FutbolJuraTV