Życie człowieka jest sprawa nadrzędną, a epidemia która nam towarzyszy w znacznym stopniu mu zagraża. Każdy kto chce to podważać i ryzykować jest szaleńcem - powiedział trener Piliczanki Pilica Daniel Tomczyk.

 

Podstawowe pytanie, jak zdrówko w czasie epidemii?
Jeśli chodzi o moje zdrowie to jest wszystko ok, mam nadzieję że u Pana również?
Dziękuję nie mogę narzekać.


Proszę o podsumowanie okresu przygotowawczego?
Oceniając okres przygotowawczy, z którego jestem zadowolony muszę przyznać, że były to najcięższe przygotowania jakie do tej pory w mojej przygodzie z trenowaniem zaaplikowałem podopiecznym w szczególności jeśli chodzi o obszerność tematyczną jednostki treningowej. Udało nam się zrealizować wszystkie jednostki, a nawet rozszerzyliśmy nieco pierwotny plan. Frekwencja na zajedziach była zadowalająca choć wiadomo, że do ideału jeszcze daleko. Omijały nas co również bardzo cieszy poważne urazy, które wykluczały by zawodników na dłuższy czas.

Proszę do dokończyć zdanie, po ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym kiedy przyszła pora na granie a wszystko......?
Ogólnie wszystko poszło zgodnie z planem tzn. prawie wszystko bo może się okazać, że nie uda się wypracowanej formy zweryfikować wiosną na boisku, nad czym mocno ubolewam.

Trenujecie ? Czy masz rozpisany trening indywidualny?
W zaistniałej sytuacji zdrowie zawodników i ich rodzin jest najważniejsze więc o spotykaniu się na zajęciach nie ma mowy. Jest to trudna sytuacja, ale musieliśmy się do niej dostosować i to co możemy czyli siłę i taktykę robimy razem podczas telekonferencji, a wytrzymałość w formie biegowej już indywidualnie według indywidualnych planów. Jest to nowa sytuacja zarówno dla mnie jak i zawodników jednak liczę na ich odpowiedzialność i szacunek do siebie wzajemnie i tego co robimy. Co będzie to czas pokaże jednak pewny jestem że tego czasu nie można zmarnować.

Jak spędzasz wolny czas bez piłki? Bez piłki na żywo, piłki w tv bo wszystko odwołane?
Dla mnie obecna sytuacja jest nie do przyjęcia. Duża sfera mojej egzystencji , jeden z jego celów, rozruszników czyli treningi, mecze, rywalizacja - nie istnieje!!! Trzeba się jednak dostosować i wykorzystać ten czas na poszerzanie swojej wiedzy, analizę swojego zespołu, skupienie się na rzeczach na które nie ma czasu w codziennej pracy. Z każdej sytuacji trzeba wyciągać jakieś pozytywy i tego się trzymajmy.

Czy słuszne było na szczeblu którym Pan występuje odwołanie meczów?
Przerwanie rozgrywek było jedyna słuszna decyzja. Życie człowieka jest sprawa nadrzędną, a epidemia która nam towarzyszy w znacznym stopniu mu zagraża. Każdy kto chce to podważać i ryzykować jest szaleńcem.

Kiedy wrócimy na boisko, jak myślisz?
Mam nadzieję że uda nam się rozegrać kilka kolejek w maju i czerwcu. To byłoby najlepsze i najsprawiedliwsze jak na tą wyjątkowa sytuację rozwiązanie. Niektóre zespoły są np. zagrożone spadkiem i nie zazdroszczę im tej sytuacji, a szczególnie ewentualnego braku możliwości wpływu na swój los.

źródło: własne / psse-zawiercie.internetdsl.pl
foto:
własne / psse-zawiercie.internetdsl.pl

FutbolJuraTV