Pierwsze moje wrażenie po przyjeździe do Europy i w Polsce to pogoda, a w zasadzie to jej zmienność. Zaskoczyło mnie, że Polacy mówią to co myślą, są szczerzy - powiedział Charles Pereira Da Silva 28-letni napastnik.

 

Charles Pereira Da Silva zwycięzca kategorii Obcokrajowiec Regionu 2019 roku według FutbolJura.pl to 28 letni napastnik pojawił się w Piliczance w połowie roku, miał zastąpić Neisona Antunesa Pereirę który przeniósł się do czwartoligowej Słomniczanki Słomniki. Transfer z Przeboju Wolbrom był to strzałem w dziesiątkę bowiem trener Daniel Tomczyk ustalanie składu zaczyna właśnie do Brazylijczyka ciężko jest sobie wyobrazić podstawowy skład Piliczanki Pilica. Jesienią zagrał we wszystkich 13 meczach ligowych i zdobył osiem goli do tego jeden mecz w Pucharze Polski. Najlepszy mecz rundy jesiennej zagrał przeciwko swojej byłej drużynie Przeboju Wolbrom któremu zaaplikował hattricka a Piliczanka Pilica wygrała trzy do jednego.

Podstawowe pytanie, jak zdrówko w czasie epidemii?
Dziękuje bardzo, że Pan pyta. Czuję się dobrze. Chociaż przeraża mnie rozwijająca się sytuacja zarówno w Polsce jak i Brazylii. Miejmy dobra nadzieję. A Pan jak czuje? Jak zdrówko?
Dziękuję nie narzekam choć ryzyko jest duże, ale głowę mam chłodną bo nie ma co się nakręcać.

Jakie miałeś pierwsze wrażenia z pobytu w Polsce?
Pierwsze moje wrażenie w Europie w Polsce to pogoda, a w zasadzie to jej zmienność. W Brazylii, w regionie w którym mieszkałem, temperatura nie schodzi poniżej 30 stopni. W związku z tym musiałem zmienić swoja garderobę na długie spodnie, ciepłe bluzy i kurtkę. Zaskoczyło mnie, że Polacy mówią to co myślą, są szczerzy. Ludzie których napotkałem na swojej drodze podczas mojego pobytu w Polsce wykazują się niezwykłą uprzejmością...chyba mam szczęście do ludzi. Muszę odnieść się również do polskiego jedzenia. Menu na polskich stołach jest przeróżne, jest dużo wyboru, również w zależności od regionu. Bardzo lubię rosół, zupę pomidorową, kotlety schabowe z ziemniakami i surówką, taki niedzielny obiad mógłby być u mnie codziennością. Chociaż na początku mojego pobytu zdziwiło mnie podawanie dwóch dań na obiad. W Brazylii na obiad podaje się jedno, które je się do syta. Przypomniała mi się sytuacja, kiedy zostałem zaproszony pierwszy raz na obiad w niedzielę do domu znajomych. Podano rosół...Boże jak on mi smakował, w Brazylii takiego dania nie mamy. Poprosiłem o dokładkę, koleżanka zadowolona, że mi smakuje zaproponowała kolejna dokładkę. I tak po trzech talerzach byłem naprawdę pełny...a tu wnosi danie drugie. Pytam się co? Drugie danie? Ja już jestem syty.  I takie było zdziwienie wszystkich - dla mnie, że są dwa dania na obiad, a dla gospodarzy domu, że w Brazylii nie ma dwóch posiłków na obiad. Powyższego nikt się nie spodziewał. Do tej pory się z tego śmiejemy. Zaskakuje mnie również fakt, jak w Polsce spożywa się bardzo dużo chleba, czy też bułek. Ja jem pieczywo tylko na śniadanie, takie polskie przyzwyczajenie.

Budynek klubowy zburzony!!!


Jak spędzasz wolny czas bez piłki? Bez piłki na żywo, piłki w tv bo wszystko odwołane?
Ja mało czasu spędzam w domu. Mam pracę, nie tylko gram w piłkę. Nawet teraz w tak trudnym momencie, chodzę do pracy. A po pracy lubię sobie sobie pobiegać, mam taką dogodność lokalizacyjną, że mieszkam nie daleko zalewu i lasu.

Jaki film jaki byś polecił na ten czas bez futbolu?
Ja ostatnio oglądałem film "na noże". Polecam. Oglądam teraz najlepsze momenty z ligi mistrzów. Ale nie polecam spędzania czasu non stop przed tv. Nie zapominam i Wy też proszę nie zapominajcie o treningach, szeroko rozumianym sporcie. To ważne dla Naszego zdrowia.

Rozmawiałeś przed przenosinami do naszego kraju z kimś kto u nas już mieszka lub gra?
Rozmawiałem z kolegą z Brazylii, który był w Polsce, ale na krótką chwilę, dosłownie dwa tygodnie, więc za dużo się nie dowiedziałem.

Kiedy wrócimy na boisko, jak myślisz?
To ciężko odpowiedzieć. Nie wiem, ale mam nadzieję że przerwa nie będzie długa, ale najważniejsze jest zdrowie. Więc dbajcie o siebie.

źródło: własne / psse-zawiercie.internetdsl.pl
foto:
własne / psse-zawiercie.internetdsl.pl

FutbolJuraTV