Z powodu epidemii w Polsce premier Mateusz Morawiecki zdecydował o odwołaniu wszystkich imprez masowych. W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski, mecze wszystkie mecze o stawkę zostały przełożone. Już dziś wiadomo, że w powiecie zawierciańskim nie zostały zawieszone wszystkie zajęcia.

 Trenerów i działaczy, którzy nie w pełni rozumieją zagrożenie pandemią koronawirusa ogłoszoną przez Światową Organizację Zdrowia i planują rozegranie meczów sparingowych, informujemy o decyzji Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

- Z uwagi na potencjalne zagrożenia dla zdrowia i życia uczestników spotkań piłkarskich, spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19, zgodnie z decyzją Komisji do spraw Nagłych Śląskiego Związku Piłki Nożnej, biorącą pod uwagę stanowisko Minister Sportu o odwołaniu wszystkich imprez sportowych, Kolegium Sędziów Sląskiego Związku Piłki Nożnej i Kolegia Sędziów Podokręgów wchodzących w skład Śląskiego Związku Piłki Nożnej nie wykonują obsad na zawody piłkarskie.

Od 12 do 25 marca zamknięte będą: Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” w Zawierciu (odwołane wszystkie spotkania, imprezy i koncerty, zamknięte kino), Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu (w tym filie) oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zawierciu w tym:
1. kompleks obiektów sportowych OSiR I przy ulicy Moniuszki 10 łącznie z koroną stadionu i boiskiem wielofunkcyjnym „Orzeł”
2. stadion w Zawierciu-Kromołowie
3. kryta pływalnia przy ulicy Pomorskiej
4. hala widowiskowo - sportowa OSiR II przy ul. Blanowskiej łącznie z siłownią. Dodatkowo od piątku (13 marca) do 25 marca nie będzie czynny hotel OSiR przy ulicy Moniuszki.

Co oznacza w praktyce, że do 25 marca zawodnicy Warty Zawiercie oraz Źródła Kromołów dostali wolne bowiem obiekty są zamknięte. Zawodnicy dostali rozpiski od swoich trenerów i mają jednostki treningowe wykonywać w miejscu zamieszkania a najlepiej w domowym zaciszu jak zalecają lekarze.

źródło: slzpn.pl / zawiercie.eu
foto: Łukasz Kurpias

FutbolJuraTV