Warta Zawiercie to bardzo mocny zespół, prezentujący poziom z jakim nie konfrontujemy się w rozgrywkach ligowych - powiedział trener Piliczanki Pilica Daniel Tomczyk.


Zeszłotygodniowy sparingi z Wartą Zawiercie zakończyły się dwoma różnymi wynikami. Czym różnił się pierwszy mecz od drugiego? W drugim meczu wiedzieliście czego się spodziewać?
O Tym, że Warta to bardzo mocny zespół, prezentujący poziom z jakim nie konfrontujemy się w rozgrywkach ligowych byliśmy świadomi. Dodatkowo jej wysokie wygrane w dotychczasowych grach kontrolnych świadczyły jak trudna rywalizacja nas czeka. Obydwa mecze kontrolne potwierdziły nasze przypuszczenia i były dla nas niezwykle ciężkie i zarazem pożyteczne. W pierwszym sparingu zagraliśmy niemalże dwoma składami i  miało to odzwierciedlenie w bardzo niekorzystnym wyniku szczególnie w drugiej odsłonie (do przerwy przegrywaliśmy tylko jedna bramka). W drugim meczu dokonaliśmy zdecydowanie mniej roszad i nasza gra była zdecydowanie skuteczniejsza, a co najważniejsze byliśmy w stanie ja prezentować przez 90 minut. W moim odczuciu długimi fragmentami byliśmy równorzędnym rywalem dla Warty co pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Sparingi ZIMA 2020 [V]

Mecze sparingowe to przede wszystkim spotkania kontrolne, które pozwalają sprawdzić jak drużyna wypełnia założenia treningowe w warunkach bojowych. Jak trener ocenia wprowadzanie rozegrań treningowych w życie? Sporo elementów wymaga jeszcze poprawy, czy wystarczy jedynie drobna korekta?
Z meczu na mecz staramy się wdrażać i doskonalić nasz pomysł na grę i wygląda na to że coraz więcej zawodników zaczyna w tym układzie dobrze funkcjonować. Dobrze też dla zespołu, że na wielu pozycjach jest rzeczywista rywalizacji o miejsce w składzie co też działa pozytywnie i motywująco.

Rozgrywane przed rundą wiosenną mecze to nie tylko okazja do sprawdzenia nowych ustawień, ale też wprowadzanie pozyskanych w okienku transferowym zawodników do drużyny. Jak debiutanci odnajdują się w nowej rzeczywistości treningowej?
Z testowanych zawodników zostało z nami jeszcze dwóch. Co do jednego podjęliśmy rozmowy z jego aktualnym klubem, a drugiego nadal obserwujemy.

źródło: własne
foto: własneSPARINGI
Niedziela, 23 lutego
15:00 Skalniak Kroczyce - Olimpia Łobzów
15:00 KS Preczów - LTS Wierbka
18:00 Źródło Kromołów - Łazowianka Łazy
Sobota, 22 lutego
09:00 Warta Zawiercie - Górnik Wojkowice
16:00 Piliczanka Pilica - Spójnia Osiek
18:00 Łazowianka Łazy - Źródło Kromołów
15:00 Sparta Szczekoiny - Jura Niegowa
18:00 Szombierki Bytom - Beskid Skoczów
18:00 Znicz Kłobuck - Agroplon Głuszyna
12:00 Ruch Radzionków - Unia Krapkowice
11:00 AKS Mikołów - Kuźnia Ustroń
16:00 Przemsza Siewierz -Podbeskidzie II Bielsko-Biała
18:00 Polonia Poraj - Omega Kleszczów
17:00 Raków II Częstochowa - Górnik Zabrze U18
19:00 Sarmacja Będzin - LKS Rajsko
11:00 Unia Dąbrowa Górnicza - Drzewiarz Jasienica
15:00 Śląsk Świętochłowice - MKS Siemianowiczanka
17:00 Gwarek Ornontowice - Odra Wodzisław Śl.
18:00 Slavia Ruda Śląska - Bronowianka Kraków
16:00 Drama Zbrosławice - ŁTS Łabędy
18:00 RKS Grodziec - Zagłębie II Sosnowiec
więcej...

FutbolJuraTV