W swoim ostatnim już meczu sparingowym przed startem nowego sezonu LTS Wierbka pokonał Zagłębie Dąbrowa Górnicza jedenastą drużynę A Klasy Sosnowiec. Wierbka prowadziła w tym meczu pewnie różnicą trzech goli jednak w końcówce spotkania jednak w szeregi wdało się rozluźnienie czego efektem była utrata dwóch goli.

4 lipca 2020, 16:30 - Wierbka (Szkolna 2)
LTS WIERBKA 3:2 ZAGŁĘBIE DĄBROWA GÓRNICZA
Koniec 10, Gacek 45, Nowak 55 - Sobieraj 70, Raczyński 76

WIERBKA: M. Goncerz - J. Nowakowski, K. Słowikowski, D. Janus, D. Ziaja - R. Gacek, N. Kurczek, Ł. Słowik, Ł. Duch - M. Koniec, J. Nowak. Grali także: K. Ziaja, P. Nowakowski, A. Nowakowski

Wynik po kilku minutach gry otworzył Marcel Koniec. Druga bramka to gol do tzw "szatni" Radosława Gacka. W drugiej połowie na 3:0 wynik podwyższył Jakub Nowak. Po 70 minucie Wierbka pozwoliła przeciwnikowi na zbyt wiele. W efekcie goście dwukrotnie trafili do siatki. Po bardzo emocjonującej końcówce toczonej przy rzęsistych opadach deszczu żadna ze stron nie zdołała już trafić do bramki przeciwnika.

Kolejny mecz już o stawkę LTS Wierbka zagra 18 lipca o 17:00 ze Strumykiem Zarzecze w pierwszej rundzie Pucharu Polski Podokręgu Olkusz.

źródło: własne