W czwartym towarzyskim meczu drużyny z najstarszej dzielnicy Zawiercia w ramach przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2020/2021 Źródło Kromołów pokonało szóstą siłę A Klasy Olkusz LTS Wierbka. Pierwsi prowadzenie objęli gospodarze tego spotkania co tylko podrażniło przyjezdnych, w tym spotkaniu już tylko podopieczni Bogdana Szadkowskiego trafiali do siatki choć do przerwy był remis.

4 lipca 2020, 16:30 - Wierbka (Szkolna 2)
LTS WIERBKA 1:4 ŹRÓDŁO KROMOŁÓW
Nowak - Michał Kozłowski, Igor Kolanko, Szczygieł, Marcin Gryc

WIERBKA: Sobstel - J. Nowakowski, Slowikowski, Janus, K. Ziaja - Szwaja, Kurczek, Słowik, Musialski - Nowak , Bartos. Grali także: A. Nowakowski, Gacek, Koniec, Duch

ŹRÓDŁO: Testowany -  Surowiec, Szadkowski, Szwaja, Dudek, Michał Kozłowski, Szczygieł, Gryc, Kolanko, Mateusz Sokołowski, Łągiewka.

 Gospodarze objęli prowadzenie po błędzie obrońcy, którą skrzętnie wykorzystał napastnik miejscowych pakując piłkę do pustej bramki. Przed przerwą wyrównał Michał Kozłowski pięknym strzałem z szesnastu metrów tuż przy słupku. Po przerwie Źródło wychodzi na prowadzenie, gra wznowiona rzutem z autu podanie otrzymuje Igor Kolanko będąc na siódmym metrze nie zastanawia się i uderza po długim rogu nie do obrony. Goście poszli za ciosem, Marcin Gryc wrzuca piłkę w pole karne a tam będący na ósmym metrze Robert Szczygieł uderza nogą z ośmiu metrów. Na  jeden cztery trafia Marcin Gryc dostaje podanie z głębi pola i w sytuacji sam na sam ustala wynik spotkania, ładując piłkę do pustej bramki.

Kolejny sparing Źródło Kromołów rozegra w najbliższy czwartek a rywalem będzie Zagłębiak Tucznawa.

źródło: własne
foto: 
Piliczanka Pilica Facebook / własne

FutbolJuraTV