Warta Zawiercie zremisowała w drugim letnim sparingu z beniaminkiem Jednością Przyszowice awansowała do IV Ligi. Podopieczni Roberta Majchrzaka swoją przewagę udokumentowali dwoma trafianiem do przerwy. Po przerwie zmiany roszady i testowanie poszczególnych zawodników na różnych pozycjach czego efektem była strata dwóch goli i ostatecznie to spotkanie zakończyło się remisem.

20 czerwca 2020, 11:00 - Zawiercie (Boisko Orzeł)
WARTA ZAWIERCIE 2:2 JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE
Michał Mąka 30, Mateusz Wawoczny 40 -  Robert Szaruga 70, Przemysław Pakuła 81

WARTA: Maściubrzuch (46' Testowany III) - Italo Santana, Bartusiak, Wrona, Chmielowski, Mąka, Testowany I, Klama, Wawoczny, Adamiecki, Jarnot. Zagrali także: Kamiński, W. Majchrzak, Maszczyk, Janosz, Gajda, Testowany II.   

Warta Zawiercie objęła prowadzenie po około pół godziny kiedy to w zamieszaniu w polu karnym starzał oddał Jacek Jarnot piłka uderzyła w słupek do piłki dopadł Michał Mąka i otworzył wynik meczu, przed przerwą wynik podwyższył Mateusz Wawoczny który zamknął dośrodkowanie w polu karnym uderzając piłkę głową z około sześciu metrów. Po przerwie zmiany roszady i testowanie poszczególnych zawodników na różnych pozycjach czego efektem była strata dwóch goli. Gol kontaktowy padł po  uderzeniu z czternastu metrów po długim rogu piłka odbija się od słupka i wpada do bramki. Gol na dwa do dwóch wpadł po rzucie z autu zamieszanie w polu karnym i zawodnik mocno uderza z dziewięciu metrów pod poprzeczkę, ostatecznie to spotkanie zakończyło się remisem.

Podopieczni Roberta Majchrzaka kolejne spotkanie rozegrają już w najbliższą środę przy Kresowej 1 w Sosnowcu z rezerwami Zagłębia Sosnowiec dziewiątą siła Klasy Okręgowej Katowice-Sosnowiec.

źródło: własne
foto:
Agnieszka Seweryn - KP Warta Zawiercie

FutbolJuraTV