Drużyna z najstarszej dzielnicy Zawiercia pokonała w Żelisławicach w ramach pierwszej kolejki Klasy Okręgowej Sosnowiec beniaminka miejscową Ostoję. Drużyna gospodarzy do 23 minutach prowadziła dwa do zera mimo tego podopieczni Bogdana Szadkowskiego podnieśli się i nie tylko doprowadzili do wyrównania, ale sprawili iż punkty pojechały do Kromołowa.

25 lipca 2020, 17:00 - Żelisławice (Ostoi 1)
OSTOJA ŻELISŁAWICE 2:3 ŹRÓDŁO KROMOŁÓW
D. Wieczorek 12, Mzyk 23 - Radosz 48, 55(k), K. Wasik 88

OSTOJA: P. Syrek - Jędyk, Krygier, Szczygieł, Kocot, D. Wieczorek (75' Bugaj), Sierka, Mzyk, Majchrowski, Opoka, Machura (82' Opeldus).

ŹRÓDŁO: Michał Kozłowski - Szwaja, Mikoda, Gajewicz, Surowiec, Gryc, Dudek, K. Wasik, Wacławik, Szadkowski, Radosz.

Ostoja Żelisławice bardzo dobrze weszła w ten mecz zdobywają dwie bramki w niecałe 23 minuty. Bramka numer jeden wpadła po zagraniu  długiej piłki za obronę tam znalazł się Daniel Wieczorek przyjął podanie i uderzył i po długim, nie do obrony. Nie minęło dziesięć minut a Mateusz Mzyk  zdecydował się na uderzenie z szesnastu metrów z środka a futbolówka powędrowała tuż przy słupku. Nadzieje w serca kibiców i zawodników z najstarszej dzielnicy Zawiercia wlał tuż po przerwie Rooney który znakomicie odnalazł się w polu karnym gospodarzy dobrze zastawił się a następnie huknął po długim nie do obrony. Nie minęło dziesięć minut a faulowany w polu karnym Ostoi był Bartosz Wacławik. Do jedenastki Podszedł Sebastian Radosz i po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Jednak w to co się stało w końcówce spotkania chyba gospodarze długo nie będą mogli uwierzyć jak ze spokojnego prowadzenia dwa do zera wynik mógł się odmienić na tak niekorzystny, że zostaną bez punktu. Bowiem w końcowych minutach meczu dał się zaskoczyć bramkarz gospodarzy Paweł Syrek. Płaskim strzałem z około czterdziestu metrów swojego pierwszego gola w barwach Źródła Kromołów zdobył Karol Wasik w dodatku w debiucie w ligowym meczu.
Kolejka 1 - 25 lipca

 

Niwy Brudzowice 2-1 Górnik Piaski (Czeladź)  
Unia Ząbkowice - Górnik Wojkowice 29 lipca, 18:00
Błękitni Sarnów 1-3 Zagłębie II Sosnowiec  
Cyklon Rogoźnik 2-2 Tęcza Błędów   
Ostoja Żelisławice 2-3 Źródło Kromołów 

 

Kolejne spotkanie Źródło Kromołów rozegra 1 sierpnia na wyjeździe z Górnikiem Piaski.

źródło: własne / 90minut.pl
foto:
własne

FutbolJuraTV