Po mimo zakończonego przed wcześnie sezonu i decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej o braku spadków a wszystko spowodowane było pandemią koronawirusa wielu klubom nie udało się nawet wystartować w nowej kampanii 2020/2021. W A Klasie Sosnowiec jeden Klub po mimo utrzymania się decyzją związku zdecydował się, że kolejny sezon rozpocznie klasę niżej. 

Klub Sportowy Giebło założony 2002 roku w 2011 roku po raz pierwszy uzyskał awans do A Klasy, by po roku wrócić klasę niżej. 2018 rok ponownie udało się awansować i zadomowić na prawie dwa sezony bowiem ten drugi został rozegrany do połowy. Sezon 2018/2019 trzecie miejsce od końca KS Giebło wyprzedziło tylko MKS Ujejsce które wycofały się z rozgrywek i rezerwy Łazowianki Łazy. Poprzedni sezon był kompletnie nieudany ostatnie miejsce w tabeli na zakończenie sezonu...

Teraz ma przyjść nowe drużyna po mimo utrzymania zgłosiła chęć gry klasę niżej. Po rezygnacji dotychczasowego Prezesa, wybrano nowego sternika klubu. W niedzielę piątegolipca odbyło się walne zebranie członków KS Giebło celem uzupełnienia składu zarządu oraz komisji rewizyjnej. Po rezygnacji Adama Głąba na nowego Prezesa jednogłośnie wybrano Mariusza Kaziroda.

Skład komisji rewizyjnej po rezygnacji Rafała Szlachty uzupełnił Mariusz Kula.

Skład zarządu:
1. Prezes - Mariusz Kaziród
2. V-ce Prezes - Kamil Kućmierz
3. Skarbnik - Artur Olesik

Komisja Rewizyjna:
1. Dawid Barczyk
2. Bartosz Kijas
3. Mariusz Kula

Klub Sportowy Giebło w sezonie 2020/21 występować będzie w klasie B Podokręgu Sosnowiec. Grającym trenerem drużyny został Kamil Kućmierz (licencja UEFA C).

źródło: własne / Facebook KS Giebło
foto:
własne / Facebook KS Giebło

FutbolJuraTV