Dwadzieścia jeden zespołów zagra w przyszłym sezonie w Lidze Okręgowej, jednak na obecną chwilę jest problem bowiem z sosnowieckiej A Klasy drużyny miały tyle samo punktów wobec czego o awansie zdecyduje Prezydium właściwego Podokręgu i Komisja ds. Nagłych Śląskiego ZPN. Zrodził się problem który zostanie rozwiązany nie na boisku tylko przy zielonym stoliku.

#70DniBezFutbolu_ZostańWDomu

Skład Ligi Okręgowej Katowice-Sosnowiec:

1 MKS GÓRNIK WOJKOWICE
2 LGKS 38 PODLESIANKA KATOWICE
3 LKS TĘCZA BŁĘDÓW
4 KS CYKLON ROGOŹNIK
5 KS NIWY BRUDZOWICE
6 BKS SPARTA KATOWICE
7 GKS WAWEL WIREK
8 ZAGŁĘBIE II S.A. SOSNOWIEC
9 MKS SIEMIANOWICZANKA
10 LKS POGOŃ IMIELIN
11 GKS URANIA RUDA ŚLĄSKA
12 AKS GÓRNIK NIWKA
13 UKS MK GÓRNIK KATOWICE
14 ŚKS NAPRZÓD LIPINY
15 LKS ŹRÓDŁO KROMOŁÓW  
16 LKS ORZEŁ MOKRE
17 KS GÓRNIK PIASKI
18 SKFIS GÓRNIK 09 MYSŁOWICE  - awans z katowickiej Klasy A
19 GKS GIEKSA II KATOWICE SA  - awans z katowickiej Klasy A
20 KS UNIA ZĄBKOWICE   - awans z sosnowieckiej Klasy A
21 KP SARNÓW i LKS OSTOJA ŻELISŁAWICE z sosnowieckiej Klasy A zdobyły po 33 punkty. Zgodnie z Uchwałą Zarządu Śląskiego ZPN w przypadku uzyskania równej liczby punktów o awansie zdecyduje Prezydium właściwego Podokręgu i Komisja ds. Nagłych Śląskiego ZPNce w tabeli w chwili przerwania rozgrywek.

Problemy się pojawiają gdy trzeba przyznać awans prosty przykład III Ligi grupy IV gdzie pierwszy w tabeli był Hutnik Kraków a drugi Motor Lublin tutaj drużyny miał tyle samo punktów. W bezpośrednim meczu Hutnik wygrał jeden do zera z Motorem, mimo wszystko związkowcy postanowili przyznać awans drugiem w tabeli Motorowi który miał lepszą różnicę bramek od Hutnika. W przypadku Ostoi i Błękitnych w bezpośrednim meczu rozegranym już w pierwszej kolejce padł remis dwa do dwóch, na boisku w Sarnowie i patrząc na pojedynek bez rozstrzygnięcia dwie bramki na wyjeździe strzeliła Ostoja i to w bezpośrednim pojedynku na obecną chwilę jest lepsza i jest druga w tabeli przy takiej samej ilości punktów. Jednak o awansie zadecyduje Prezydium.

źródło: własne
foto:
własne