Trzeci zimowy sparing Podlesianka Katowice rozgrywał z kolejnym z rzędu rywalem z IV-ligi. Tym razem formę graczy z Podlesia sprawdzał Śląsk Świętochłowice dwuntansta drużyna w tabeli. Pierwsza cześć gry nie przyniosła zbyt wieku okazji z obydwu stron. W drugiej połowie Podlesianka wyglądała ciut lepiej jeżeli chodzi o poczynania ofensywne i równie dobrze jeśli chodzi o defensywę. Przełożyło się to na zdobycz bramkową.

8 lutego 2020, 14:00 - Katowice (Kolejarz)
PODLESIENKA KATOWICE 2:0 ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE
Radosław Kaczmarczyk x2

PODLESIENKA: Tomanek, Pogrzeba, Renner, Nawrot, Żemła, Nowotnik, Stachoń, Gancarczyk, Kania, Kaczmarczyk, Rzepa. Grali także: Wróbel, Drzewiecki, Brehmer, Zając, Krzyżowski, Nowak

Sparingi ZIMA 2020 [VI]

Pierwsza cześć gry nie przyniosła zbyt wieku okazji z obydwu stron. Defensywa Podlesianki tym razem była już bardzo skoncentrowana i czujna, nie dopuszczając rywali do groźnych okazji podbramkowych. Najlepszą szansę w pierwszej połowie miał Jakub Rzepa, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

W drugiej połowie Podlesianka wyglądała ciut lepiej jeżeli chodzi o poczynania ofensywne i równie dobrze jeśli chodzi o defensywę. Przełożyło się to na zdobycz bramkową.
Najpierw dokładne dośrodkowanie z lewej strony Adama Zająca – na gola strzałem głową – idealnie między nogami bramkarza – zamienia Radosław Kaczmarczyk.

Gola na 2-0 inicjuje Nowotnik kapitalnie znajdując górna piłką Gancarczyka, który mija bramkarza i zagrywa do Radosława Kaczmarczyka, a ten dopełnia formalności i zdobywa swojego drugiego gola w tym spotkaniu.

Widać, iż zespół wyciągnął wnioski z gry z topem 4 ligi (liderujące Szombierki i wicelider Unia Kosztowy) i do dobrej gry w ofensywie, dołożył w końcu zasłużone czyste konto w defensywie. Dodać trzeba, iż w sparingu brakowało tym razem: Pawła Świętka, Rafała Starczewskiego, Marcina Rosińskiego, Bartosza Witasa, Dawida Pasieki, Marcina Widenki i Dariusza Kubackiego. Póki co najgorzej pod względem zdrowotnym wygląda sprawa Marcina Rosińskiego, który jest w trakcie diagnozy urazu stawu biodrowego, ale liczymy, iż niebawem uda się postawić asa atutowego Podlesianki na nogi. Pozostali gracze powinni być już do dyspozycji Trenera od poniedziałku.

Kolejny tydzien przedstawia się po raz drugi z rzędu bardzo intensywnie. Mikrocykl zawiera 3 jednostki treningowe, 2 sparingi i 1 trening regeneracyjny (odnowa biologiczna).

Oba nadchodzące sparingi to pojedynki z bardzo mocnymi ekipami, mającymi ambicje na grę wyżej niż 4 liga. W środę na boisku SMS Radzionków podejmować drużynę z Podlesia będzie Ruch Radzionkow, a w sobotę lider gr. II 4 ligi – LKS Goczalkowice. Szczególnie ciekawie zapowiada się pojedynek z Goczałkowicami, które w tym sezonie skompletowały niesamowicie mocny skład, na czele ze znanymi z wielu lat gry w ekstraklasie Łukaszem Hanzlem i Piotrem Ćwielongiem.

źródło: podlesianka.katowice.pl