Rok 2019 dobiegł końca nadszedł czas podsumowań i rozliczania zawodników z wyników jakie osiągnęli przez ostatnie 12 miesięcy, trenerów oraz działaczy za to jak przepracowali rundę wiosenną i jesienną czy tak jak powinni czyli cały ubiegły rok. Dla jednych był udany, a dla drugich nie. Jednak patrząc w przyszłość już Nowy Rok a to oznacza nowe możliwości! Przedstawiamy zwycięzcę kategorii Drużyna Regionu 2019 roku:

Wiosna 2019 to ostatnie pół roku pracy Sebastiana Stemplewskiego na stanowisku trenera Warty Zawiercie. Początek roku to sześć wygranych z rzędu w lidze pięć plus jedno w Pucharze. Dopiero mecz w Dąbrowie Górniczej z Unią zatrzymał rozpędzoną Wartę Zawiercie i tak przewaga Polonii Bytom z sześciu punktów urosła do dziewięciu przed meczem roku który został rozegrany 27 kwietnia. Do tego przed meczem ze składu wyleciało trzech podstawowych obrońców i to wszyscy za kartki: Marek, Drzymont i Wrona. W obronie zgrali w tym meczu Bartusiak, Wawoczny, Szwaja oraz Wiernek. Na ławce rezerwowych  młody Andrzej Harmazij który wszedł 88 minucie i zadebiutował w drużynie seniorów.  Kolejni zawodni to młody Mikołaj Myga, Nikodem Rak, Szymon Maszczyk,  rezerwowy bramkarz Klaudiusz Mikoda, Daniel Rygalik (który wszedł na ponad 30 minut w tym spotkaniu), Wiktor Majchrzak. Warta walczyła 25 minut dostała pierwszy cios a dziesięć minut później i było po meczu.

Jura Futsal Cup Mstów 2020 [video]


Spotkanie skończyło się porażką jeden do czterech, szkoda bo wiadomo było że Polonia Bytom jest poza zasięgiem drużyn z IV Ligi finansowym, organizacyjnym oraz sportowym jednak skoro jesienią Warta Zawiercie potrafiła wygrać w Bytomiu trzy do zera to dobrze było choć nie przegrać przed własną publicznością. Po tym meczu kwestia pierwszego miejsca była rozstrzygnięta i Polonia spokojnie mogła szykować się do barażu i III Ligę. W końcowym rozrachunku drugie miejsce w tabeli ze stratą szesnastu oczek do Polonii Bytom, ale przewagą dziewięciu nad trzecim RKS Grodziec. Do drugiego miejsca Warta Zawiercie dołożyła drugą wygraną Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec a był to trzeci finał z rzędu Warty Zawiercie. Runda jesienna pomimo odejścia najlepszego strzelca Marcina Smarzyńskiego i zdecydowanego odmłodzenia składu też wyglądała dobrze, bolą trzy porażki przed własną publicznością i tak po kolei Przemsza Siewierz, Unia Kosztowy oraz Polonia Poraj. Dobre czwarte miejsce z którego poziomu można na spokojnie atakować górne pozycje, bowiem przygoda z pucharem Polski zakończyła się na pierwszym meczu z Tęczą Błędów więc można spokojnie skupić się na  lidze. W pierwszym meczu wiosennym do Zawiercia przyjadą Szombierki Bytom i to będzie pierwsza okazja do rewanżu za jesienna niezasłużoną porażkę no ale liczy się to co w sieci. Warta Zawiercie po tytuł najlepszej drużyny sięgnęła po raz czwarty.

Wiosna 2019
Zdobywcy Puchar Polski Podokręg Sosnowiec 2019
Jesień 2019

Wcześniej wygrali:
2019:
Warta Zawiercie
2018:
Źródło Kromołów
2017:
Sparta Szczekociny / Źródło Kromołów
2016:
 Warta Zawiercie
2015: Łazowianka Łazy
2014: Łazowianka Łazy
2013: Łazowianka Łazy
2012: Warta Zawiercie
2011: Warta Zawiercie
2010: KS Giebło
2009: Piliczanka Pilica
2008: Źródło Kromołów
2007: Źródło Kromołów
2006: Źródło Kromołów
2005: Źródło Kromołów

źródło: własne
foto: własne

FutbolJuraTV