Rok 2019 dobiegł końca nadszedł czas podsumowań i rozliczania zawodników z wyników jakie osiągnęli przez ostatnie 12 miesięcy, trenerów oraz działaczy za to jak przepracowali rundę wiosenną i jesienną czyli cały ubiegły rok. Dla jednych był udany, a dla drugich nie. Jednak patrząc w przyszłość już Nowy Rok a to oznacza nowe możliwości! Przedstawiamy zwycięzcę kategorii Trener 2019 roku:

Michał Niedzielski 37-letni szkoleniowiec od blisko ośmiu lat jest trenerem szkółki piłkarskiej Football Academy Zawiercie, ma za sobą karierę piłkarską więc w roli trenera odnajduje się znakomicie do tego miło nam poinformować iż wywodzący się z naszego miasta trener został selekcjonerem reprezentacji Polski Football Academy rocznika 2010. Na corocznym konwencie otrzymał on nominację z rąk Dyrektora Sportowego FA Pawła Jędrzejewskiego. Z myślą o najzdolniejszych piłkarzach FA - wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom - powołany do życia nowatorski projekt pod nazwą Kadra Polski Football Academy, który jest bezprecedensową inicjatywą w piłkarskim szkoleniu dzieci w Polsce.

Celem Reprezentacji Polski Football Academy, która budowana jest regularnie z najzdolniejszych piłkarzy z polskich oddziałów naszej akademii, jest podniesienie umiejętności techniczno-taktycznych zawodników, przygotowanie ich do profesjonalnego treningu piłkarskiego pod okiem specjalistów, a także ich promocja na arenie polskiej piłki dziecięcej.  Funkcję selekcjonera będzie pełnił wraz z trenerem FA Bielsko – Biała Mateuszem Maciążką. Czas leci, piłka się zmienia, ale nie zmienia się jedno. Jeżeli marzy Ci się sukces, nie możesz tylko trenować tyle za ile ci płacą. Nie możesz tylko jeździć na konferencje dla i po punkty, nie możesz zadowalać się tym co już osiągnąłeś…  Musisz chcieć się rozwijać, doszkalać i pracować więcej od innych. Jeżeli tak robisz, też jesteś skazany na sukces. Potrzeba tylko cierpliwości - powiedział trener Michał Niedzielski.

Wcześniej wygrali:
2019:
Michał Niedzielski (Football Academy Zawiercie)
2018:
Bogdan Szadkowski (Źródło Kromołów)
2017:
Mateusz Mańdok (Łazowianka Łazy)
2016: 
Robert Majchrzak (Warta Zawiercie)
2015: Adam Iwiński (Łazowianka Łazy)
2014: Piotr Szczerba (MKS Poręba)
2013: Adam Iwiński (Łazowianka Łazy)
2012: Bogdan Szadkowski (Warta Zawiercie)
2011: Adam Głąb (KS Giebło)
2010: Witold Grim (Warta Zawiercie)
2009: Paweł Neter (Piliczanka Pilica)
2008: Bogdan Szadkowski (Źródło Kromołów)
2007: Bogdan Szadkowski (Źródło Kromołów)
2006: Krzysztof Całus (Źródło Kromołów)

źródło: własne
foto: Walusza Fotografia

FutbolJuraTV